Nauczanie zdalne. Jest decyzja Ministerstwa Edukacji i Nauki

Polska
Nauczanie zdalne. Jest decyzja Ministerstwa Edukacji i Nauki
Pixabay/DeltaWorks/zdj. ilustracyjne

Od czwartku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną - przekazał we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej - przekazał Przemysław Czarnek podczas briefingu w Sejmie. Zmiana ma potrwać do końca ferii zimowych, tj. do 27 lutego.

 

- Rozporządzenie zostanie wprowadzone jutro, w życie wejdzie od czwartku - dodał minister. Zaznaczył, że przedszkola, zerówki, klasy 1-4 kontynuują naukę stacjonarną.

 

- W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie - powiedział minister Czarnek.

Koronawirus w Polsce - nowe przypadki

Mamy 36 995 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa - przekazało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 63 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 189 osób.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków dzisiaj? Dane Ministerstwa Zdrowia, 25 stycznia, wtorek

 

Tydzień temu zmarło 377 osób, a nowych zakażeń było 19 652. Na kwarantannie przebywa 946 658 osób, czyli o ponad 120 tys. więcej niż w poniedziałek.

Spotkanie w sprawie pandemii

We wtorek odbyło się spotkanie premiera z przedstawicielami opozycji w sprawie walki z koronawirusem.

 

- Na bazie postulatów opozycji i pomysłów, które pojawiły się w rządzie przygotujemy jeszcze jeden projekt uzupełniający rozwiązania z tzw. ustawy Hoca; chcemy przedstawić dodatkowy pakiet rozwiązań - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po spotkaniu. Jak dodał, ustawa Hoca będzie nadal będzie procedowana.

Lewica opuściła spotkanie z premierem przed jego zakończeniem. - (Zapowiadają) 150 tys. zakażeń dziennie i nie ma żadnych działań - powiedział wiceprzewodniczący Tomasz Trela. 

"Wychodzimy ze spotkania w KPRM, oni nie mają żadnej strategii i żadnego planu, a dobrych (naszych) rozwiązań nie chcą realizować, bo się boją szurów antyszczepionkowych, których mają u siebie. Ten rząd już nic nie zrobi, ten rząd musi odejść i to szybko" - napisał na Twitterze.

an/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie