Lubelskie. Zawiadomił o biegających luzem psach. Sam przyjechał na miejsce nietrzeźwy rowerem

Polska
Lubelskie. Zawiadomił o biegających luzem psach. Sam przyjechał na miejsce nietrzeźwy rowerem
Pixabay/ThePixelman/zdj. ilustracyjne
Mandat w wysokości 2,5 tys. zł otrzymał również 22-letni rowerzysta z gminy Spiczyn

W ciągu dwóch dni lubelska policja poinformowała o ukaraniu trzech rowerzystów za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policja przypomina, że od 1 stycznia br. grozi za to mandat 2,5 tys. zł.

W poniedziałek tuż przed godz. 23 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kilku agresywnych psach, które wydostały się z posesji w miejscowości Braciejowice i biegały po okolicy. Jak poinformowała asp. szt. Edyta Żur z komendy policji w Opolu Lubelskim, po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że psy wydostały się z posesji.

 

ZOBACZ: Nowy taryfikator mandatów. W Opolu rowerzysta musi zapłacić 2,5 tys. zł

 

"Po chwili na wskazane miejsce przyjechał również zgłaszający, 21-letni mieszkaniec gminy Wilków. Już na pierwszy rzut oka było jasne, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol" - podała policjantka. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

"21-latek za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości przyjął mandat w wysokości 2,5 tys. zł" - poinformowała Żur. Dodała, że właściciel psów także został ukarany mandatem.

Kolejni pijani rowerzyści

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł otrzymał również 22-letni rowerzysta z gminy Spiczyn, którego policjanci zatrzymali do kontroli w poniedziałek około godz. 20. - Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - podała st. asp. Magdalena Krasna z komendy w Łęcznej.

 

Natomiast w niedzielę sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z policji we Włodawie poinformowała o 55-letnim rowerzyście z gminy Hańsk, który został przyłapany na jeździe jednośladem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

 

ZOBACZ: Tuszyn. Wjechał w rowerzystę i uciekł. Potrącony mężczyzna nie żyje

 

Policja przypomina, że od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w obszarze ruchu drogowego. "Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wprowadził między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) - mandat w tym przypadku wynosi 1 tys. zł. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł" - przypomniała Żur.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie