Irlandia. Dwóch młodych mężczyzn przywiozło martwego 60-latka na pocztę. Chcieli odebrać emeryturę

Świat
Irlandia. Dwóch młodych mężczyzn przywiozło martwego 60-latka na pocztę. Chcieli odebrać emeryturę
Pixabay/stevepb
Dwóch młodszych mężczyzn przywiozło w miniony piątek około 60-letniego mężczyznę na pocztę w mieście Carlow

Dwaj mężczyźni z Irlandii chcieli wyłudzić emeryturę nieżyjącego seniora. Aby to zrobić przywieźli na pocztę jego ciało. Gdy personel placówki zwrócił uwagę na nietypowy wygląd około 60-letniego klienta, oszuści porzucili zwłoki i uciekli. Sprawę wyjaśnia policja.

Do makabrycznego incydentu doszło w mieście Carlow w południowo-wschodniej Irlandii. Jak poinformował "The Irish Times" w piątek do placówki poczty weszły dwie osoby w towarzystwie ok. 60-letniego mężczyzny. 

Porzucili ciało i uciekli

Ponieważ senior wyglądał na nieprzytomnego i był podtrzymywany przez swoich towarzyszy, sytuacją zainteresował się personel placówki.  

 

ZOBACZ: Członek gangu ożarowskiego oskarżony o zlecenie zabójstwa emerytów z Warszawy

 

Gdy pracownicy poczty chcieli dowiedzieć się o co chodzi, mężczyźni uciekli, porzucając starszego mężczyznę. Jak się później okazało, był martwy. 

 

Sprawę wyjaśnia policja. - Funkcjonariusze badają okoliczności związane z niewyjaśnioną śmiercią starszego mężczyzny - poinformowano. Przyczyny śmierci mężczyzny zostaną ustalone dopiero po sekcji zwłok.

Miał pytać o emeryturę

Według "The Irish Times" cała sprawa była próbą wyłudzenia emerytury zmarłego. Lokalne media podały, że jeden z mężczyzn, którzy zjawili się na poczcie, był tam już wcześniej i próbował odebrać emeryturę seniora. Został wtedy poinformowany, że odbiorca musi stawić się osobiście.

 

ZOBACZ: Austria. Zmumifikował zwłoki matki, żeby móc pobierać emeryturę


"Wówczas wraz z kolegą wrócił na pocztę z ciałem zmarłego" - czytamy.

 

Burmistrz Carlow Ken Murnane powiedział, że sprawa zszokowała mieszkańców miasta. - Całe miasto jest w szoku. To po prostu oszałamiające, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego - powiedział. - To jak film Hitchcocka - dodał.

aml/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie