Członek gangu ożarowskiego oskarżony o zlecenie zabójstwa emerytów z Warszawy

Polska
Członek gangu ożarowskiego oskarżony o zlecenie zabójstwa emerytów z Warszawy
policja.pl
Zwłoki 84-letniej Jadwigi i 85-letniego Ryszarda ujawniono w połowie lutego 2020 roku. Małżeństwo miało być torturowane i uduszone

Mazowiecka Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom mającym związek z zabójstwem starszego małżeństwa w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie. Wśród oskarżonych jest 53-letni mężczyzna mający powiązania z tzw. grupą ożarowską. Według śledczych to on miał być zleceniodawcą zabójstwa.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Skierowanym do sądu aktem oskarżenia objęto trzy osoby mające związek z zabójstwem starszego małżeństwa, do którego doszło w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

 

ZOBACZ: Meta poinformowała o usunięciu fałszywych grup i profili zajmujących się sytuacją na granicy

 

- Zleceniodawca zabójstwa 53-letni mężczyzna został zatrzymany w grudniu 2020 roku w Ożarowie Mazowieckim. Był on wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z ustaleń śledztwa wynika, że miał powiązania z tzw. grupą ożarowską. Jeden ze sprawców zabójstwa, 43–letni mężczyzna karany za przestępstwa kryminalne został zatrzymany w Ołtarzewie. Kolejny sprawca 38-latek został zatrzymany w Wejherowie - wskazała PK.

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i kradzież

53-latka oskarżono o podżeganie do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

- Kolejne zarzuty dotyczą dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 118 tysięcy dolarów z mieszkania starszego małżeństwa. Ponadto mężczyzna został oskarżony o posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji - zaznaczyła PK.

 

- Natomiast 38–latek i 43-latek zostali oskarżeni o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - podała PK.

 

ZOBACZ: Kolizja z udziałem rządowej limuzyny. W samochodzie był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym wysoką karę na wniosek prokuratora wobec zleceniodawcy oraz dwóch sprawców zabójstwa stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonym grozi dożywocie

- Do zdarzenia doszło w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie. W wyniku zbrodni zginęło starsze małżeństwo w wieku 84 i 85 lat. W trakcie czynności operacyjnych ustalono sprawców zbrodni. Podczas działań, jakie zostały przeprowadzone w grudnia 2020 roku funkcjonariusze zatrzymali osoby mające związek z zabójstwem. W wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono m.in. broń maszynową typu "Skorpion" - przypomniała PK.

 

Za zarzucone czyny oskarżonym grozi nawet dożywocie.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie