Spotkanie premiera z opozycją. Donald Tusk: chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa

Polska
Spotkanie premiera z opozycją. Donald Tusk: chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa
PAP/Artur Reszko
Donald Tusk podczas wizyty w Łomży

"Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji" - napisał w niedzielę na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do zaproszenia, które Mateusz Morawiecki wystosował do opozycji. Celem spotkania ma być rozmowa o walce z pandemią.

"Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa" - napisał Donald Tusk.

 

Skierowałem zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19 - ogłosił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Tym samym potwierdził doniesienia Interii, która informowała o tym w sobotę. Opozycyjne ugrupowania w poniedziałek podejmą decyzje o udziale we wtorkowym spotkaniu z premierem.

 

ZOBACZ: Waldemar Kraska: piąta fala pandemii jest zupełnie inna niż poprzednie

"Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM. Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków" - napisał szef rządu.

Spotkanie potwierdził rzecznik rządu

O spotkaniu poinformował także rzecznik rządu Piotr Muller. "Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19".

 

Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL w poniedziałek podejmą decyzje w sprawie udziału w spotkaniu ws. walki z pandemią COVID-19, na które zaprosił je premier Mateusz Morawiecki - dowiedziała się w niedzielę PAP.

 

ZOBACZ: Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern odwołała ślub. Powodem restrykcje covidowe

 

- Zaproszenie dostaliśmy dziś w nocy. Jutro będzie nasza oficjalna odpowiedź, czy i ewentualnie kto będzie uczestniczył w spotkaniu - przekazał szef klubu KO Borys Budka.

Lewica: czekamy na oficjalne zaproszenie

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że na razie Lewica dysponuje tylko zaproszeniem premiera opublikowanym w mediach społecznościowych. - Czekamy na oficjalne zaproszenie i jutro będzie odpowiedź- - zapewnił.

 

Dopytywany, czy Lewica wydeleguje kogoś na to spotkanie, powiedział: - Lewica zawsze uczestniczyła w spotkaniach, które decydowały o życiu i zdrowiu Polaków. Mamy nadzieję, że to spotkanie jest na poważnie, a nie tylko po to, żeby przykryć błędy rządu. Jesteśmy bliżej pójścia, ale ostateczna decyzja zapadnie jutro - zaznaczył.

 

an/msl/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie