Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern odwołała ślub. Powodem restrykcje covidowe

Świat
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern odwołała ślub. Powodem restrykcje covidowe
Instagram/Jacinda Ardern
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern

Przez wprowadzone przez rząd Nowej Zelandii nowe obostrzenia covidowe premier Jacinda Ardern musiała przełożyć swój ślub. - Takie jest życie. Nie różnię się od tysięcy innych Nowozelandczyków, którzy doświadczyli o wiele bardziej tragicznych sytuacji z powodu pandemii -stwierdziła szefowa rządu

Data ceremonii nie została jeszcze ustalona, ale jak pisze agencja AFP, w Nowej Zelandii oczekiwano, że premier wyjdzie za mąż w najbliższych tygodniach.

 

- Mojego ślubu teraz nie będzie - powiedziała odwołując się do nowych restrykcji, wśród których jest wprowadzenie limitu osób na przyjęciach do 100.

 

ZOBACZ: Ograniczenia covidowe - czym różnią się restrykcje w poszczególnych krajach?

 

- Właśnie dołączyłam do wielu innych Nowozelandczyków, którzy mieli podobne doświadczenia z powodu pandemii i przepraszam każdego, kto ma do czynienia z takim scenariuszem – dodała.

Covid-19 w Nowej Zelandii. Rząd zaostrzył restrykcje

Nowe ograniczenia w Nowej Zelandii obowiązują do niedzieli, a do ich wprowadzenia przyczyniło się wykrycie w jednej rodzinie dziewięciu przypadków zakażenia wariantem Omikron. Rodzina ta podróżowała między kilkoma miastami, w wśród personelu pokładowego samolotu, którym leciała, także wykryto zakażenia koronawirusem.

 

Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do końca przyszłego miesiąca.

 

Długoletnim towarzyszem premier Ardern jest Clarke Gayford.

 

ZOBACZ: Obowiązek szczepień i paszporty covidowe. Protesty w Wielkiej Brytanii i Francji

 

- Takie jest życie - mówiła szefowa rządu - Nie różnię się od tysięcy innych Nowozelandczyków, którzy doświadczyli o wiele bardziej tragicznych sytuacji z powodu pandemii, w tym tej szczególnie bolesnej, gdy nie mogą być z bliskimi, którzy są poważnie chorzy.

 

W Nowej Zelandii do tej pory stwierdzono 15 104 zakażeń i 52 zgony.

ml//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie