Janusz Korwin-Mikke zakażony koronawirusem. Walczy z chorobą po raz drugi

Polska
Janusz Korwin-Mikke zakażony koronawirusem. Walczy z chorobą po raz drugi
Polsat News
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke przekazał na, że jest zakażony koronawirusem. Polityk Konfederacji dodał, że tym razem przechodzi zakażenie bardzo lekko.

"Podejrzewam, że p.LW jak zwykle kłamał, że się zaszczepił. A ja też mam! Zrobiłem wczoraj test i właśnie otrzymałem SMS. I po raz drugi przechodzę z rodziną (Karol, 8 l. oczywiście znów zdrowy). Tym razem przechodzę już bardzo lekko, zwykły katar znoszę gorzej" - napisał lider Konfederacji na Twitterze, odnosząc się do piątkowego wpisu Lecha Wałęsy. 

 

 

Wałęsa poinformował w piątek, że jest zakażony koronawirusem. "Nie mogę uwierzyć!" - napisał były prezydent, potwierdzając, że przyjął trzy dawki szczepionki. Odpowiedział mu dr Bartosz Fiałek, popularyzator wiedzy medycznej. "Wydaje się, że na tę chwilę należy zastosować standardowe leczenie, jak w infekcjach wirusowych dróg oddechowych" - ocenił.

 

 

Wałęsa opisał również swoje objawy choroby. "Ból głowy, nie mogę rozgrzać ciała, odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić" - dodał. 

Ponad 40 tys. nowych zakażeń

Mamy 40 876 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. To drugi dzień z rzędu z rekordem zakażeń od początku pandemii w Polsce. Poprzedni, piątkowy, wynosił 36 665 zakażeń. W sobotę resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych 193 osób, u których potwierdzono COVID-19. Tydzień wcześniej nowych zakażeń było 16 896, a zgonów 429.

ZOBACZ: Prof. Włodzimierz Gut: pomimo wzrostu zakażeń ludzie chorują łagodniej

 

Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 163 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 484 095/103 819 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

an/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie