Kanclerz Niemiec Olaf Scholz nie chce spotkać się z Joe Bidenem. "Trudno w to uwierzyć"

Świat
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz nie chce spotkać się z Joe Bidenem. "Trudno w to uwierzyć"
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz należy do partii ŚPD

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz nie spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem. Odrzucił taką propozycję w najbliższym czasie - donosi w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel". "Trudno w to uwierzyć" - komentują niemieckie media.

Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, jednak najważniejszym tematem miała być koordynacja wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z zagrożeniem wojną na Ukrainie.

 

ZOBACZ: Omikron w fazie endemii? Europejskie kraje łagodzą obostrzenia

 

W artykule pt. "Dlaczego Olaf Scholz nie ma czasu dla Joe Bidena?" jako powód odmowy Scholza podawane są zaplanowane na najbliższe dni wyjazdy i spotkania kanclerza.

Niemieckie media: zagrożenie ze strony Rosji największe od czasów zimnej wojny

Teraz poszukiwany jest nowy, dogodny dla obu stron termin wizyty. Do osobistej dyskusji Bidena i Scholza może dojść najwcześniej na początku lub w połowie lutego. "Trudno w to uwierzyć" - komentuje "Der Spiegel".

 

Według niemieckiego tygodnika "Rosja tworzy największe zagrożenie od czasu zakończenia zimnej wojny, gromadząc ok. 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą (...), a kanclerz Niemiec uważa, że w związku ze swoim kalendarzem spotkań nie może znaleźć czasu dla amerykańskiego prezydenta".

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie