Biskup Zbigniew Kiernikowski w szpitalu. Apel o modlitwę

Polska
Biskup Zbigniew Kiernikowski w szpitalu. Apel o modlitwę
Diecezja legnicka
Biskup Zbigniew Kiernikowski

Ordynariusz diecezji legnickiej bp Andrzej Siemieniewski poprosił duchowieństwo i wiernych o modlitwę w intencji bpa seniora Zbigniewa Kiernikowskiego - przekazał polski Epidkopat. Jak uściślił, biskup Kiernikowski przebywa w szpitalu.

"Zwracam się z prośbą do duchowieństwa diecezji legnickiej, wszystkich zgromadzeń zakonnych, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich o modlitwę w intencji bp. seniora Zbigniewa Kiernikowskiego, który przebywa w szpitalu w Legnicy" - napisał ordynariusz legnicki bp Andrzej Siemieniewski.

Podejrzenia wobec bpa Kiernikowskiego

Bp Kiernikowski kierował diecezją siedlecką w latach 2002 -2014. Od 2014 r. do 2021 roku był biskupem legnickim. W czerwcu ub.r. Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące jego zaniedbań ws. nadużyć seksualnych wobec osoby małoletniej, gdy kierował diecezją siedlecką.

 

ZOBACZ: Lech Wałęsa zakażony koronawirusem. "Nie czuję własnego ciała"

 

"Po zakończeniu tego postępowania, mając na uwadze również trudności w zarządzaniu diecezją legnicką, bp Zbigniew Kiernikowski złożył rezygnację z pełnienia swojej posługi, przyjętą przez Ojca Świętego" - podała archidiecezja.

Biskup Kiernikowski otrzymał państwowe odznaczenie

Bp Zbigniew Kiernikowski otrzymał święcenia kapłańskie na początku lat 70. Jest profesorem nauk teologicznych. W 2002 r. papież Jan Paweł II mianował ks. prał. Kiernikowskiego biskupem siedleckim. Decyzją papieża Franciszka w 2014 r. został przeniesiony na urząd biskupa diecezji legnickiej.

 

26 marca 2009 r. bp Kiernikowski otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej oraz za zasługi w działalności społecznej i polonijnej"

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie