Niemcy. Pracownicy z niepełnym szczepieniem bez wynagrodzenia na kwarantannie

Świat
Niemcy. Pracownicy z niepełnym szczepieniem bez wynagrodzenia na kwarantannie
Polsat News
Media dotarły do raportu komisji ekspertów, pracującej na zlecenie Bundestagu

Nawet "miliony zaszczepionych pracowników" mogą być zagrożone prawem do wynagrodzenia w przypadku, gdy trafią na kwarantannę z powodu infekcji koronawirusem – informuje w czwartek "Tagesspiegel".

Zgodnie z tymi nowymi zasadami pracownicy objęci kwarantanną, którzy byli zaszczepieni raz lub których drugie szczepienie odbyło się ponad trzy miesiące wcześniej, nie będą już uprawnieni do otrzymywania rekompensaty.

 

Do tej pory dotyczyło to wyłącznie osób niezaszczepionych, które zostały skierowane do odbycia kwarantanny. "Milionom pracowników grozi utrata zarobków w czasie odbywania kwarantanny" – podkreśla "Tagesspiegel".

Nowe zasady dot. rekompensat 

"Brak szczepionki przypominającej Covid-19 prowadziłby wówczas do wykluczenia roszczenia o rekompensatę (...)" – cytuje "Bild", który jako pierwszy dotarł do dwustronicowego raportu komisji ekspertów, pracującej na zlecenie Bundestagu.

 

ZOBACZ: Łódź. Metoda "leczenie na COVID-19". Policja rozbiła grupę przestępczą, oszukującą seniorów

 

Obecnie zaleceniem Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO) jest wykonywanie szczepień przypominających (tzw. boostera). "Osoby zainteresowane mogą więc zapobiec utracie wynagrodzeń dzięki trzeciemu, niedawno publicznie zaleconemu przez STIKO szczepieniu" – komentuje "Tagesspiegel". 

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie