"Skupcie się na nauce, na seks przyjdzie czas". Przemysław Czarnek apeluje do młodzieży

Polska
"Skupcie się na nauce, na seks przyjdzie czas". Przemysław Czarnek apeluje do młodzieży
PAP/Wojtek Jargiło
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek podczas czatu z internautami stwierdził, że nie powinno się używać słowa "rodzic", tylko "mama" lub "tata". Pytany o wychowanie seksualne w szkołach, minister edukacji zaapelował do młodzieży, aby skupiła się na nauce. - Na seks przyjdzie czas - powiedział.

We wtorek wieczorem Przemysław Czarnek wziął udział w czacie z internautami na Twitterze. Podczas wirtualnego spotkania zwrócił uwagę na zwrot "rodzice", który uznał za niepoprawny.

 

ZOBACZ: Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. Przemysław Czarnek: nie stać nas na 60 tys. wakatów

 

- Używajmy konkretnych, właściwych nazw. Zwłaszcza w dobie rewolucji ideologicznej. Nie "rodzic", tylko "tata" lub "mama". To są słowa z języka polskiego. "Rodzic" to się mówi w TVN. Zaraz będzie "rodzic nr 1" i "rodzic nr 2". Wróćmy do precyzyjnego języka - stwierdził Czarnek. 

Edukacja seksualna w szkołach

Podczas rozmowy poruszony został również temat edukacji seksualnej w szkołach. 

 

Minister edukacji zaznaczył, że na pewno nie zgodzi się na to, aby w szkołach dochodziło do deprawacji młodzieży. - Od tysięcy lat, żeby nie powiedzieć miliardów, żeby nie powiedzieć od stworzenia człowieka, ludzie dokładnie wiedzieli, jak to wygląda i jak wygląda życie seksualne człowieka i myślę, że nie trzeba tego zbyt mocno rozbudowywać w szkole - powiedział. 

 

ZOBACZ: Przemysław Czarnek: największym problemem Europy jest totalitaryzm ideologii neomarksistowskich

 

Czarnek zwrócił się również bezpośrednio do autorki pytania, dopytując "czego brakuje jej w wychowaniu do życia w rodzinie"? - Ja uczyłem się dokładnie takiej samej edukacji, dochowałem się dwójki dzieci, mam wspaniałe życie małżeńskie, wszystko umiem, niczego mi nie brakuje - zapewnił polityk.

 

Minister zwrócił się również z apelem do młodzieży. - Skupcie się na nauce, na zdobywaniu wiedzy. Na seks przyjdzie czas - powiedział. 

Powrót przysposobienia obronnego

Czarnek poruszył również temat powrotu do szkół jednego przedmiotu, który zniknął z programu nauczania w 2012 roku.

 

- Jestem za powrotem przysposobienia obronnego. Rozmawiamy o tym z Ministerstwem Obrony Narodowej. Chcemy już od przyszłego roku wprowadzić, jeśli to będzie możliwe, program pilotażowy w województwie małopolskim - wyjaśnił. 

 

ZOBACZ: Czarnek za zmianą nazwy ronda Dmowskiego. "Na rondo chamstwa i wulgarności niektórych kobiet"

 

Minister odniósł się również do nowelizacji prawa oświatowego zwanego "lex Czarnek". Według niego wprowadzone zmiany są konieczne.

 

- Ideą "lex Czarnek" jest to, by każdy, kto chce uczyć w szkole, powiedział najpierw, czego chce uczyć. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli ktoś chce działać bez kuratorium, to może działać sobie wszędzie indziej poza szkołą - stwierdził. 

dk/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie