Warszawa. Wiatr przewrócił dwie ciężarówki na ul. Puławskiej

Moto
Warszawa. Wiatr przewrócił dwie ciężarówki na ul. Puławskiej
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie

Na ul. Puławskiej w Warszawie przewróciły się dwie ciężarówki, przygniatając inne pojazdy. Do zdarzeń doszło na wysokości salonu Dom Volvo w kierunku Piaseczna.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 10, gdy nad Warszawą nastąpiło załamanie pogody. Ciężarówka przewróciła się wówczas na dwa auta, w tym samochód nauki jazdy.

 

 

Do drugiego zdarzenia doszło około południa. Kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że na ulicy Puławskiej w wyniku silnego podmuchu wiatru ciężarówka z naczepą przewróciła się na samochód osobowy.

 

Zarówno w ciężarówce, jak i w samochodzie było po jednej osobie. Obie opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków. Kpt. Kapczyński wyjaśnił, że nie wymagały one pomocy medycznej, nic się im nie stało.

 

Strażak zaznaczył, że ciężarówka przewróciła się na jezdni, na wysokości stacji benzynowej, więc jeden pas w stronę Piaseczna jest zablokowany. Na miejsce przyjechała grupa ratownictwa technicznego, która przeniesie pojazd tak, aby nie tamował ruchu.

 

Silny wiatr nad Polską

W poniedziałek nad Polską przechodzi strefa silnego wiatru. W Płocku porywisty wiatr uszkodził w poniedziałek namiot, w którym działał punkt pobrań wymazów do testów na COVID-19. Interweniowała straż pożarna. Namiot został zwinięty. W Mławie wiatr zerwał część dachu przy zakładzie LG, który uszkodził kilka aut. W obu przypadkach nikt nie odniósł obrażeń. W okolicach Niegowa na moście trasy S8 przewróciła się ciężarówka.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. 170 zdarzeń związanych z wichurą. Zerwane dachy, przewrócona ciężarówka

 

- Strefa silnego wiatru, która pojawiła się nad Polską w nocy z niedzieli na poniedziałek, będzie szybko przemieszczać się na południe i obejmie cały obszar kraju. W centralnych dzielnicach wiatr może osiągać do 100 km/h, a w ciągu dnia porywy 90-95 km/h przeniosą się na południe. W miarę upływu dnia, od północy kraju podmuchy wiatru zaczną słabnąć. Najdłużej ta wietrzna pogoda utrzyma się na wschodzie Polski, gdzie silny wiatr będzie wiał przez cały poniedziałek. Na szczytach Sudetów siła wiatru może dochodzić do 130 km/h, a na szczytach Karpat do 120 km/h - powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

 

an/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie