Toruń. 21-latek atakował ludzi maczetą. Osiem osób rannych

Polska
Toruń. 21-latek atakował ludzi maczetą. Osiem osób rannych
Polsat News
Zaatakował ludzi maczetą. Trzy osoby ranne

Przynajmniej osiem osób jest poszkodowanych po atakach maczetą, których dokonał w poniedziałek rano w Toruniu 21-letni mężczyzna - dowiedziała się PAP. Policja kompletuje materiał dowodowy. We wtorek najprawdopodobniej dojdzie do przesłuchania agresora.

Wcześniej PAP informowała o czterech poszkodowanych osobach. Dwie miały drobne urazy głowy, jedna uraz twarzoczaszki, a czwarta przecięty palec. Jak mówił rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek, medycy muszą przeprowadzić operację i walczą o uniknięcie konieczności amputacji palca.

 

- Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej - wskazał Mielcarek.

Po zażyciu ecstasy, atakował przypadkowych przechodniów

Jak dowiedziała się PAP, pierwsze zgłoszenie dotyczące 21-latka policja otrzymała o godz. 4.45. Mężczyzna miał być najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Jego rodzina zgłosiła policji, że wyszedł z domu pod działaniem ecstasy. Wcześniej miało dojść do awantury z matką. 21-latek oddalił się z mieszkania przy ul. Drzewieckiego przed przybyciem patrolu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Atak nożownika w Ursusie. Policja opublikowała wizerunek sprawcy

 

Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 50 cm, najprawdopodobniej maczetą. Pierwsze zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Potem mężczyzna szedł wieloma głównymi ulicami miasta m.in. ulicą Szeroką w centrum Starówki.

Uszkodzony samochód i kolejni poszkodowani

- Wiemy już o kolejnych czterech poszkodowanych osobach. Jedna kobieta ma uszkodzony samochód, bo ten mężczyzna uderzył w szybę ostrym narzędziem. Kolejna kobieta została zaatakowana i miała zniszczoną kurtkę w okolicach ramienia. Następnym poszkodowanym jest mężczyzna, który prawdopodobnie został zaatakowany w okolicach ulicy Szerokiej i ma uraz dłoni. Policjanci docierają także do jeszcze jednej osoby, a wcale nie musi to być koniec. W okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego udało się zatrzymać 21-latka. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie - powiedziała rzecznik prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

 

ZOBACZ: Szwecja. W szkole w Kristianstad uczeń zranił nożem nauczyciela oraz kolegę

 

"Szarża" mężczyzny po mieście trwał około godziny. Policja musiała obezwładnić agresywnego mężczyznę używając środków przymusu bezpośredniego.

Prokuratorskie przesłuchanie

- 21-latek przemieszczał się bardzo szybko. Teraz czeka w areszcie na przesłuchanie przez prokuratora. Dojdzie do tego najprawdopodobniej we wtorek - dodała podinsp. Dąbrowska.

 

W tej sprawie cały czas prowadzone są czynności przez policję. Wstępnie przyjęto kwalifikację czynu, jako uszkodzenie ciała. Może się ona jeszcze zmienić. Wiele będzie zależało od opinii biegłego.

wys/kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie