Wrocław. Policja zatrzymała gang podejrzany o napady rabunkowe na szeroką skalę

Polska
Wrocław. Policja zatrzymała gang podejrzany o napady rabunkowe na szeroką skalę
KMP Wrocław
Ustalenia policjantów potwierdziły fakt, że przestępcy wykorzystywali do swoich „skoków” m.in. pistolet na śrut oraz inny przedmiot, który łudząco przypomniał broń palną, a także maczetę

We Wrocławiu uzbrojona w broń palną i maczetę grupa nachodziła sprzedawców małych sklepów, a następnie groziła im i okradała. Czteroosobowy gang podejrzany o napady rabunkowe na szeroką skalę został zatrzymany przez wrocławską policję. Przestępcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami z komisariatu w Leśnic zatrzymali cztery osoby - trzech mężczyzn i kobietę - którzy podejrzewani są o dokonanie kilku napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznych narzędzi. 

Pistolet na śrut, broń palna i maczeta

- Ustalenia policjantów potwierdziły fakt, że przestępcy wykorzystywali do swoich „skoków” m.in. pistolet na śrut oraz inny przedmiot, który łudząco przypomniał broń palną, a także maczetę. Wyposażeni w te właśnie atrybuty, wchodzili do sklepów ogólnospożywczych i grozili kasjerom. Ich łupem w każdym przypadku padały środki pieniężne i na chwilę obecną potwierdzono, że sprawcy ukradli blisko 9 tysięcy złotych - podaje wrocławska policja.

 

WIDEO: Napadali na sklepy we Wrocławiu z maczetą

 

 

Zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne, zaowocowały zatrzymaniem czterech osób.

 

- Mundurowi zabezpieczyli podczas zatrzymania przedmioty wykorzystywane przez sprawców do popełniania przestępstw. Były to m.in. kominiarki, odzież, broń i telefony komórkowe, a także środki pieniężne prawdopodobnie pochodzące z napadów - informuje sierżant sztabowy Paweł Noga.

Gang z Wrocławia. Sprawcom grozi do 15 lat więzienia

Aresztowani usłyszeli zarzuty opisane w artykule 280 Kodeksu karnego. Za rozboje, sąd zastosował wobec przestępców, środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

ZOBACZ: Płock. Napad na konwojenta. Skradziono ponad 2 mln zł

 

W świetle obowiązujących przepisów grozić im może teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

nb/policja.gov.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie