Zakopane. Prezydent Andrzej Duda jeździł na nartach. Charytatywny maraton

Polska
Zakopane. Prezydent Andrzej Duda jeździł na nartach. Charytatywny maraton
PAP/Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda podczas 8. edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2022"

W niedzielę rano w Zakopanem prezydent Andrzej Duda zjechał na nartach po Polanie Szymoszkowej, inaugurując charytatywny maraton narciarski. - W moim kalendarzu to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku – mówił.

Udział w imprezie w Zakopanem, to pierwsza aktywność prezydenta po zakażeniu koronawirusem,  o którym informowano w środę 5 styczna. 

 

- Już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba nie była poważna. Praktycznie rzecz biorąc nie odczułem, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła - mówił w niedzielę w Zakopanem po inauguracyjnym zjeździe. Podziękował uczestnikom charytatywnego maratonu i organizatorom wydarzenia. 

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Zakopane. "Po trzech dawkach szczepionki znacznie lżej zniosłem chorobę"

W moim prezydenckim kalendarzu, to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku - przyznał prezydent, dodając, że "media trafnie przewidziały, że Duda, mimo że chory i tak przyjedzie na maraton".


- Mówię wszystkim, że już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba nie była poważna. Praktycznie rzecz biorąc nie odczułem, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła. Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to teraz z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że po trzech dawkach szczepionki znacznie lżej zniosłem tą chorobę niż w 2020 r., gdy byłem chory po raz pierwszy - zapewniał prezydent.

Prezydent dodał, że "odsiedział 10 dni w zamknięciu". - Ale jestem i cieszę się ogromnie, że pan Bóg tak sprawił, że mogłem tutaj dotrzeć i jestem na tych zawodach tutaj, z wami. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja - mówił.

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. To drugi raz

"12H Slalom Maraton Zakopane". Prezydent uczestnikiem

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Prezydent kilkukrotnie inaugurował już "12H Slalom Maraton Zakopane".

 

Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

 

ZOBACZ: Francja. Dobowy bilans zakażeń koronawirusem znów przekroczył 300 tys.

 

"16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby 'wyjeździć' jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością" – informuje Fundacja na swej stronie internetowej.

 

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie