Zakopane. Prezydent Andrzej Duda będzie jeździł na nartach

Polska
Zakopane. Prezydent Andrzej Duda będzie jeździł na nartach
Polsat News/archiwum
Prezydent Andrzej Duda będzie jeździł na nartach w Zakopanem. Akcja charytatywna

Prezydent Andrzej Duda po skończonej izolacji, jako ozdrowieniec, weźmie w niedzielę udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem - przekazał szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że - zgodnie z przepisami - prezydent rozpoczął izolację.

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. To drugi raz

 

Jak przekazał PAP szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, prezydent w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

 

Szrot w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował również, że prezydent jest zdrowy, zakończył izolację i wrócił do normalnej pracy. Powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów.

 

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta Dudy bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To tylko - jak podkreślił Szrot - potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

 

Przekazał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązku - pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne

"12H Slalom Maraton Zakopane". Prezydent uczestnikiem

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Prezydent kilkukrotnie inaugurował już "12H Slalom Maraton Zakopane".

 

Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

 

ZOBACZ: Francja. Dobowy bilans zakażeń koronawirusem znów przekroczył 300 tys.

 

"16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby 'wyjeździć' jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością" – informuje Fundacja na swej stronie internetowej.

 

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

ml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie