USA. Twitter skasował konto związane z duchowym przywódcą Iranu za groźby pod adresem Trumpa

Świat
USA. Twitter skasował konto związane z duchowym przywódcą Iranu za groźby pod adresem Trumpa
Pixabay/MrJayW
Twitter uważa, że bezpieczeństwo w serwisie to jego absolutny priorytet i zachowania naruszające tę zasadę nie mogą być tolerowane

- Zamknęliśmy na naszym portalu konto powiązane z duchowym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneiem - poinformował w sobotę rzecznik Twittera. Na profilu znalazła się publikacja grożąca byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi i nawołująca do pomszczenia generała Kasema Sulejmaniego.

"Konto zamknięto na stałe za naruszenie naszych przepisów" - przekazał rzecznik. Na skasowanym profilu wcześniej w tym tygodniu pojawiło się animowane nagranie, na którym dokonywano zemsty na byłym amerykańskim prezydencie - pisze AFP.

 

ZOBACZ: USA. Twitter zablokował konto kongresmenki Taylor Greene za szerzenie teorii spiskowych

 

Usunięty profil nie był jednak głównym kontem duchowo-politycznego przywódcy Iranu, które wciąż funkcjonuje w języku angielskim.

 

Twitter uważa, że bezpieczeństwo w serwisie to jego absolutny priorytet i zachowania naruszające tę zasadę nie mogą być tolerowane.

 

ZOBACZ: Talibowie mogą warunkowo zostać na Twitterze. Konto Trumpa dalej jest zablokowane

 

Generał Sulejmani zginął 3 stycznia 2020 roku w ataku dronów w pobliżu lotniska w Bagdadzie na rozkaz ówczesnego prezydenta USA. W drugą rocznicę zamachu prezydent Iranu Ebrahim Raisi zagroził Trumpowi i jego współpracownikom zemstą. 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie