USA. Twitter zablokował konto kongresmenki Taylor Greene za szerzenie teorii spiskowych

Świat
USA. Twitter zablokował konto kongresmenki Taylor Greene za szerzenie teorii spiskowych
Flickr/Gage Skidmore
Konto na twitterze kongresmenki zablokowane

Twitter zakomunikował w niedzielę, że "trwale zawiesił" osobiste konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za "wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad" polegających na rozsiewaniu fałszywych informacji o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Taylor, zdecydowaną przeciwniczka szczepień przeciwko COVID-19, oświadczyła, że decyzja ta dowodzi, iż Twitter "jest wrogiem Ameryki".

 

W swym ostatnim wpisie z ub. soboty Taylor informowała o "skrajnie dużej" ilości zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na COVID-19". Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

 

ZOBACZ: USA. Dr Anthony Fauci: jest ryzyko, że nastąpi wzrost hospitalizacji

 

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Krytykowana przez republikanów

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i "skradzionych wyborach" w 2020 r. oraz wzywające do aktów przemocy wobec demokratycznych polityków, w tym przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

 

ZOBACZ: USA. Omikron i burze zimowe paraliżują funkcjonowanie linii lotniczych

 

Działalność Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako "obłędne kłamstwa".

 

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach - ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie