Dramatyczne sceny w lesie. Jeleń znokautował myśliwego

Polska
Dramatyczne sceny w lesie. Jeleń znokautował myśliwego
YouTube/Leszek Kaminski

Rozjuszony byk jelenia zaatakował i ranił myśliwego podczas polowania w lesie. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami twarzy i przeszedł operację.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia podczas zbiorowego polowania w lesie w okręgu chełmskim (woj. lubelskie). Jeden z myśliwych został zaatakowany przez rozjuszonego byka jelenia - poinformował portal wildmen.pl. 

 

ZOBACZ: Hiszpania. Strzelił do rowerzysty pociskiem pełnym śrutu. Myślał, że to królik

 

Zwierzę, które wybiegło z zarośli znokautowało łowczego. Mężczyzna miał na głowie kamerę, dzięki czemu cała sytuacja została zarejestrowana na filmie.

 

 

Myśliwy przeżył bliskie spotkanie z dzikim zwierzęciem, ale doznał poważnych obrażeń twarzy. Jeleń trafił go porożem w oko i przebił oczodół.

 

Jak poinformował portal wildmen.pl., ranny mężczyzna trafił do szpitala i przeszedł operację. "Na szczęście mięśnie i nerwy oka są całe, a opuchlizna jest coraz mniejsza" - dodano.

 

ZOBACZ: Wałbrzych. Myśliwy w biały dzień zabijał zwierzęta. Nie ma zeznań, nie ma zarzutów

 

Chociaż tego typu wypadki na polowaniach nie zdarzają się często, w ostatnich latach kilka razy doszło do ataku jeleni na myśliwych. Podobny wypadek wydarzył się rok temu podczas polowania w Hiszpanii. Uciekająca łania jelenia w pełnym galopie wpadła na myśliwego. Siła uderzenia była tak duża, że łowca zginął na miejscu. 

 

Do innego podobnego wypadku doszło w 2017 roku we Francji. Jeleń zaatakował wtedy myśliwego swoim porożem przebijając jego klatkę piersiową. 62-latek zmarł w wyniku krwotoku wewnętrznego. 

dk/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie