Hiszpania. Strzelił do rowerzysty pociskiem pełnym śrutu. Myślał, że to królik

Świat
Hiszpania. Strzelił do rowerzysty pociskiem pełnym śrutu. Myślał, że to królik
Ernest Damian Diez/En Bici por Alicante
Śrut trafił mężczyznę w pośladki, dolną część pleców i nogi

- Rowerzysta górski został postrzelony dziesiątkami śrutu po tym, jak myśliwy w hiszpańskim Alicante wziął go za królika - donosi theolivepress. Ratownicy medyczni usunęli mężczyźnie 20 granulek, które zostały osadzone w skórze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na leśnym szlaku Monte Orgergia, który jest popularny wśród rowerzystów i spacerowiczów. Cyklista, jadąc drogą, widział dwóch myśliwych. Kiedy myślał, że nic mu nie grozi, został postrzelony przez trzeciego z nich pociskiem naładowanym dużą ilością śrutu.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Tragiczny finał domowej awantury. 49-letni mężczyzna zginął od postrzału z broni

 

Śrut trafił mężczyznę w pośladki, dolną część pleców i nogi. - Ratownicy medyczni usunęli mężczyźnie 20 granulek, które zostały osadzone w skórze. Na szczęście nie zostały trafione żadne większe organy - podał serwis pinkbike.

"Pomylił ruch rowerzysty z ruchem królika"

O sprawie poinformował Facebooku Ernest Damian Diez na grupie Rowerem przez Alicante. W swoim wpisie mężczyzna stwierdził, że "kiedy dwie czynności są wykonywane w tym samym obszarze, a jedna z nich jest niebezpieczna dla tych, którzy są blisko, nieuniknione jest, że prędzej czy później dojdzie do poważnego wypadku".


Wezwano pogotowie ratunkowe i chociaż rowerzysta nie został przewieziony do szpitala, jego rany są monitorowane przez lekarzy, aby sprawdzić, czy konieczne jest dalsze leczenie. Myśliwy powiedział policji, że pomylił ruch rowerzysty z ruchem królika i przyznał, że strzelił do niego nabojem, który zawiera dużą liczbę śrutów, co potwierdza zeznania ofiary donosi serwis pinkbike. Choć rowerzysta uważa ten incydent za wypadek, to wciąż rozważa skargę na myśliwego.

 

Z kolei myśliwy posiada pełną dokumentacje aktywności łowieckiej, która potwierdziła, że została pozyskana zgodnie z prawem lub nabyta w inny legalny sposób. Miejscowa policja prześle sporządzony raport z faktami zarówno do sądu, jak i do Narodowego Korpusu Policji w celu ustalenia, czy konieczne jest wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

aml/zdr / Polsatnews.pl / pinkbike
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie