Bartłomiej Sienkiewicz wyszedł z sali obrad chwiejnym krokiem. Piotr Borys: potknął się o moją nogę

Polska
Bartłomiej Sienkiewicz wyszedł z sali obrad chwiejnym krokiem. Piotr Borys: potknął się o moją nogę
Polsat News
Bartłomiej Sienkiewicz wyszedł z sali obraz z Borysem Budką

- Jeżeli ktoś wyczuł, to proszę, by o tym powiedział. Ktoś, kto tak twierdzi, musi mieć jakieś dowody, bo ja niczego nie zauważyłem - powiedział w rozmowie z Interią Poseł Piotr Borys (KO). Jak przyznał, gdy Bartłomiej Sienkiewicz wychodził z sali obrad w towarzystwie Borysa Budki, potknął się.

W środowy wieczór w Sejmie odbywała się debata na temat wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Frekwencja była przeciętna, ale w pewnym momencie na posiedzeniu pojawił się poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz. Nie zabawił tam jednak długo, bo natychmiast po zwróceniu się w stronę Borysa Budki, szef klubu Koalicji Obywatelskiej zareagował i wyprowadził posła z sali.

Po drodze jednak, gdy Budka odprowadzał Sienkiewicza, były szef MSWiA potknął się o nogi innego posła Koalicji Obywatelskiej Piotra Borysa.

 

ZOBACZ: Sejm. Poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz szedł chwiejnym krokiem. Budka: to bzdura, nie był pijany

- Siedziałem w jednej z ław, z nogą założoną na nogę, a on się o nią potknął. Przeprosiłem go i on mnie przeprosił. Niczego nie wyczułem i mogę o tym uczciwie powiedzieć - mówi Interii poseł Piotr Borys.

 

WIDEO: Bartłomiej Sienkiewicz wyszedł z sali obrad chwiejnym krokiem

Piotr Borys: ja niczego nie zauważyłem

- Jeżeli ktoś wyczuł, to proszę, by o tym powiedział. Ktoś, kto tak twierdzi, musi mieć jakieś dowody, bo ja niczego nie zauważyłem. Oczekuję, że pan Sienkiewicz się do tego odniesie, a słowo przeciwko słowu jest niepotrzebne. W tej sprawie powinien jednoznacznie wypowiedzieć się Sienkiewicz - uważa Borys.

 

Poza Budką i Borysem, Bartłomiej Sienkiewicz na sali posiedzeń miał jeszcze kontakt z posłanką KO Marzeną Okłą-Drewnowicz. Gdy wychodził, będąc już niemal przy drzwiach wyjściowych, postanowił "przybić piątkę" parlamentarzystce KO. Sprawiło mu to jednak trochę kłopotów.

 

Interia chciała zapytać Okłę-Drewnowicz czy, tak jak Borys i Budka, również nie ma wątpliwości co do stanu Sienkiewicza. Posłanka nie odbierała telefonu.

 

ZOBACZ: Magdalena Biejat w "Graffiti": dzisiaj nie rządzi premier Morawiecki, tylko posłanka Siarkowska

 

Tymczasem wątpliwości nie mieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Już podczas debaty Dariusz Olszewski mówił, że "chyba alkomat jest potrzebny". Prowadzący obrady Ryszard Terlecki dodawał do jednej z parlamentarzystek KO: "widziała pani, w jakim wasz poseł jest stanie", a z ław rządowych Przemysław Czarnek krzyczał: "wolność dla Sienkiewicza!". Poseł Krzysztof Sobolewski w mediach społecznościowych zaproponował nowy hasztag - #PijanaOpozycja.

dsk / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie