Włochy. Nowy rekord: 686 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 w jednym dniu

Świat
Włochy. Nowy rekord: 686 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 w jednym dniu
PAP/EPA/LUCA ZENNARO
Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło jednego dnia około 77 tysięcy osób, w większości dzieci

Ponad 686 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 wykonano we wtorek we Włoszech - o tym nowym dziennym rekordzie poinformował urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii. Włochy są jednym z krajów o najwyższym wskaźniku zaszczepionych.

Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło jednego dnia około 77 tysięcy osób, w większości dzieci. Mniej niż jedną trzecią w tej grupie stanowią osoby w wieku ponad 50 lat, wobec których rząd wprowadził obowiązek szczepień.

 

Po dwóch dawkach jest ponad 86 procent ludności kraju, a trzecią dawkę przyjęło 24 mln osób, czyli 61 procent tych, którzy kwalifikują się do takiego szczepienia.

 

ZOBACZ: Koronawirus; Włochy. Badania: jedna trzecia zakażonych przebywa w szpitalach z innego powodu

 

Prasa informuje w środę, że ministerstwo oświaty rozważa możliwość prowadzenia szczepień w gmachach szkół podstawowych i gimnazjach, by ułatwić i przyspieszyć obecną kampanię w okresie wysokiego wzrostu liczby zakażeń i szerzenia się wariantu Omikron. Ich organizację zorganizowano by na wzór regionu Apulia, gdzie już powstała sieć kilkudziesięciu placówek, w których szczepienia będą się odbywać.

 

- Punkty szczepień w szkołach nie są nie do pomyślenia - powiedział minister oświaty Patrizio Bianchi

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie