Rosja. Noworodek porzucony w pudełku przy drodze. Na zewnątrz było -20 stopni

Świat
Rosja. Noworodek porzucony w pudełku przy drodze. Na zewnątrz było -20 stopni
zdrav.nso.ru
Znaleziona dziewczynka - Ministerstwo Zdrowia obwodu opublikowało zdjęcia

Grupa nastolatków z okolic Nowosybirska znalazła kilkudniowe niemowlę porzucone przy jednej z dróg. Dziecko leżało w tekturowym kartonie, było okryte cienkim kocem, a temperatura na zewnątrz wynosiła -20 stopni Celsjusza. Szybka reakcja nastolatków i ich rodziców prawdopodobnie uratowała życie małej dziewczynki.

Dziecko zostało znalezione przy drodze niedaleko miejscowości Sosnówka na Syberii, w piątek 7 stycznia - w kościele prawosławnym wypada wówczas Boże Narodzenie.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Zmarło drugie dziecko poszkodowane w wypadku na placu zabaw

 

Dymitrij Litwinow, ojciec jednego z nastolatków, przekazał dziennikowi "NGS", że grupa trafiła na pudełko podczas wieczornego spaceru.

- Było już ciemno. Zaczęli świecić telefonami, by zobaczyć co jest w pudełku. W środku była mała dziewczynka, koc i butelka - przekazał Litwinow.

 

Syn Dymitra, Renat, natychmiast zadzwonił do swoich rodziców. Dorośli przyjechali autem we wskazane miejsce a następnie przetransportowali dziecko do szpitala.

Domowy poród

- W pudełku leżało dziecko mające niebieskawy kolor. Zabrałam je do ciepłego pokoju i zadzwoniłam na numer alarmowy. Po upewnieniu się, że noworodek nie ma żadnych uszkodzeń ciała, zaczęłam go delikatnie masować po ciele. Pielęgniarka przyniosła czysty koc i rozgrzała mleko. Po chwili dziewczynka zmieniła kolor na różowy. Owinęliśmy ją w ciepłe koce i nakarmiliśmy - przekazała dyżurna lekarka Olga Buginina, cytowana w komunikacie Ministerstwa Zdrowia Obwodu Nowosybirskiego.

 

ZOBACZ: Zduńska Wola. Policja ostrzega przed oszustami. "Nie zaginęło dziecko"

 

Po dokładnym zbadaniu okazało się, że dziewczynka nie ma odmrożeń. Trafiła do dziecięcego szpitala w Nowosybirsku, gdzie lekarze ustalili jej wiek - w momencie znalezienia miała trzy dni. Wszystko wskazuje na to, że poród odbył się w domu.

 

Państwo Litwinow zadeklarowali, że chcą zaadoptować dziewczynkę. Służby cały czas poszukują jednak prawdziwych rodziców dziecka.

bas/pdb/BBC News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie