Wpis Beaty Mazurek. Przemysław Czarnek odpowiedział i pokazał zaświadczenie od Posobkiewicza

Polska
Wpis Beaty Mazurek. Przemysław Czarnek odpowiedział i pokazał zaświadczenie od Posobkiewicza
Polsat News/Twitter.com/Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek zamieścił na Twitterze zaświadczenie lekarskie, z którego wynika, że jest zdrowy.

"Hej, Czarnek, ty głuchy jesteś?" - pytała europosłanka PiS Beata Mazurek ministra edukacji i nauki, kiedy ten nie zajął stanowiska w sprawie przyszłości małopolskiej kurator oświaty. W poniedziałek Przemysław Czarnek opublikował zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że z jego słuchem jest wszystko w porządku. Wystawił je były szef GIS Marek Posobkiewicz.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odpowiedział na Twitterze europosłance PiS Beacie Mazurek, która - chcąc dowiedzieć się jaką decyzję podejmie w sprawie krakowskiej kurator oświaty - zapytała na Twitterze, czy ma problemy ze słuchem.

Raper Gisu zbadał słuch Czarnka

Szef resortu edukacji i nauki zamieścił na Twitterze zaświadczenie lekarskie z badania medycyny pracy z datą 10 stycznia, które informuje, że jest zdolny do pracy: "zdrowy - słuch prawidłowy".

 

ZOBACZ: Czarnek po słowach Barbary Nowak: im mniej się wypowiadamy, tym lepiej

 

Pod zaświadczeniem podpisał się Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, znany także jako "raper Gisu".

 

Minister edukacji odpowiada Mazurek

Reakcja Czarnka wiąże się ze sprawą małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która w zeszłym tygodniu podczas wywiadu w Radiu ZET powątpiewała w skuteczność szczepionek, nazywając je "eksperymentem". Skrytykowali ją Czarnek i minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Czarnek powiedział w poniedziałek w RMF FM, że natychmiast po piątkowym wywiadzie Barbary Nowak w Radiu Zet zatelefonował do niej.

 

- Skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą "eksperymentu". Szczepionki nie są eksperymentem, pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie, uznała to również w mediach społecznościowych. Dalsze czynności trwają - teraz spotyka z się wojewodą małopolskim, który jest jej bezpośrednim zwierzchnikiem i nadzoruje sprawę - poinformował Czarnek.

 

ZOBACZ: Sprawa kurator Barbary Nowak. Terlecki: wypowiedź nie jest powodem do dymisji

 

Dopytywany o to, czy Nowak powinna stracić stanowisko, odpowiedział: "to nie jest tylko decyzja ministra edukacji".

 

- Pani Barbara Nowak przede wszystkim nie powinna się wypowiadać na temat szczepionek i tematy medyczne, bo nie jest medykiem i nie jest ekspertem w tej sprawie (...). Co będzie dalej, pokaże ten tydzień - powiedział.

 

O przyszłość urzędniczki kuratorium pytała na Twitterze m.in. europosłanka PiS Beata Mazurek, która napisała: "Hej, Czarnek, ty głuchy jesteś?".

 

- Wszystkim moim przyjaciołom zalecam większą wstrzemięźliwość w korzystaniu z mediów społecznościowych. Zwłaszcza wieczorami - powiedział polityk w RMF, komentując wpis Mazurek.

hlk / Polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie