Warszawa. Pożar kamienicy na Gocławku. W mieszkaniu było ciało

Polska
- Płomienie wychodziły przez okna lokalu - poinformował strażak.

18 zastępów strażackich gasiło w sobotę wieczorem pożar kamienicy na Pradze-Południe w Warszawie. Jedna osoba nie żyje. Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów, w sumie około 50 osób - poinformował kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Zgłoszenie o pożarze do strażaków wpłynęło o godz. 19:23. Paliło się mieszkanie na drugim piętrze budynku przy ul. Kresowej na Pradze-Południe - poinformował kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy, płomienie wychodziły przez okna lokalu. - Niestety w trakcie przeszukania lokalu natrafiano na zwęglone ciało człowieka - przekazał strażak.

 

ZOBACZ: Katowice. Policjant poszkodowany w pożarze pustostanu. Próbował pomóc bezdomnym

 

Z pożarem, który został ugaszony w nocy walczyło nim 18 zastępów PSP i OSP. Kpt. Kapczyński relacjonował, że strażacy próbują jak najszybciej dotrzeć do wszystkich zarzewi ognia. Używają trzech drabin i podnośnika hydraulicznego. - Próbujemy dotrzeć zarówno od środka, jak i od góry - wyjaśnił strażak w czasie akcji gaśniczej.

 

Jak poinformował, z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów, czyli około 50 osób.

hlk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie