Katowice. Policjant poszkodowany w pożarze pustostanu. Próbował pomóc bezdomnym

Polska
Katowice. Policjant poszkodowany w pożarze pustostanu. Próbował pomóc bezdomnym
Pixabay/zdj. ilustracyjne
Pożar przy ul. Dębowej w Katowicach objął ok. 20 m kw. W akcji brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej

Trzy osoby - w tym policjant - zostały poszkodowane w wyniku pożaru, jaki wybuchł w sobotę nad ranem w dwukondygnacyjnym pustostanie przy ul. Dębowej w Katowicach. Wszyscy trafili do szpitala.

- Kiedy strażacy przybyli na miejsce, był już tam patrol policji, a jeden z policjantów był wewnątrz budynku. Te osoby stały w oknie na pierwszym piętrze. Miały odciętą drogę ucieczki - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach starszy kapitan Adam Kryla. Dodał, że wszystkich ewakuowano.

Poszkodowani podtruli się gazami pożarowymi

Najprawdopodobniej policjant próbował pomóc parze bezdomnych – 60-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusz i 40-latek podtruli się gazami pożarowymi, a kobieta doznała również oparzeń.

 

 

Spłonęły śmieci znajdujące się w jednym z pomieszczeń. Pożar objął ok. 20 m kw. W akcji brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie