Kanclerz Austrii Karl Nehammer zakażony koronawirusem

Świat
Kanclerz Austrii Karl Nehammer zakażony koronawirusem
Flickr/European People's Party
Kanclerz Austrii Karl Nehammer

U kanclerza Austrii Karla Nehammera stwierdzono w piątek pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Nehammer wrócił z urlopu we wtorek i jeszcze w środę po południu wykonał rutynowy test PCR, którego wynik był negatywny - informuje portal Vienna.at.

Do zakażenia doszło najwyraźniej w środę wieczorem. Kanclerz zaraził się prawdopodobnie od jednego z członków jego zespołu ochrony, u którego w czwartek stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Austria. Rada ds. szczepień rekomenduje czwartą dawka szczepionki dla niektórych grup społecznych

 

Kanclerz natychmiast poddał się testowi przy użyciu procedury PCR; pozytywny wynik został potwierdzony drugim testem (również PCR).

 

Nehammer jest potrójnie zaszczepiony. Przebywa na kwarantannie, obecnie prowadzi swoje sprawy służbowe z domu za pośrednictwem wideokonferencji i telekonferencji, a w ciągu najbliższych kilku dni nie będzie uczestniczył w żadnych spotkaniach publicznych wymagających kontaktu osobistego.

 

ZOBACZ: Premier Francji Jean Castex chce przyjęcia ustawy o paszporcie covidowym

 

Vienna.at informuje, że kanclerz nie ma obecnie żadnych objawów choroby. "Nie ma powodów do obaw, nic mi nie jest. Mój apel jest nadal taki: idźcie i zaszczepcie się, wzmocnijcie się, to najprawdopodobniej uchroni was przed ciężkim przebiegiem" - zapewnia cytowany przez portal Nehammer.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie