Gołuchów. Zderzenie pociągu i ciężarówki. Zginął kierowca, maszynista jest ranny

Polska
Gołuchów. Zderzenie pociągu i ciężarówki. Zginął kierowca, maszynista jest ranny
Mapy Google, YouTube/Radio Kielce
W wyniku zderzenia część pociągu wypadła z torów

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie zlekceważył znak "Stop" i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Cargo w świętokrzyskim Gołuchowie. Mężczyzna zginął na miejscu, a maszynista został ranny. Lokomotywa wykoleiła się, a wraz z nią kilka wagonów. Szlak kolejowy, użytkowany tylko przez składy towarowe, jest nieprzejezdny.

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem PKP Cargo na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Gołuchowie (woj. świętokrzyskie, pow. pińczowski). Pojazd marki daf został doszczętnie zniszczony, a siedem z 39 wagonów składu wykoleiło się; wszystkie były puste.

 

ZOBACZ: Gdynia. Robotnik spadł z wysokości na budowie, zginął na miejscu

 

- Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu. 57-letni maszynista pociągu z obrażeniami głowy trafił do szpitala - powiedział asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

 

Uszkodzona jest także lokomotywa, która również wypadła z torów i uderzyła w nasyp.

 

Kierowca prawdopodobnie zlekceważył znak STOP

Na razie nie wiadomo, jak nazywał się kierowca samochodu ciężarowego. - W tej sprawie jesteśmy w kontakcie z przewoźnikiem z gminy Bochnia w woj. małopolskim - dodał policjant.

 

ZOBACZ: Bydgoszcz. Nie żyje nastolatek, który wszedł na lokomotywę. Poraził go prąd

 

Izabela Miernikiewicz z PKP PLK przekazała, że - według wstępnych informacji - samochód nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

 

- Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Trasa kolejowa Chmielnik – Włoszczowice, po której prowadzony jest tylko ruch towarowy, jest czasowo nieprzejezdna - wyjaśniła Miernikiewicz. 

wka/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie