Omikron w Polsce. Pierwszy przypadek w woj. lubelskim

Polska
Omikron w Polsce. Pierwszy przypadek w woj. lubelskim
Pixabay.com/Zdj. ilustracyjne

W województwie lubelskim został potwierdzony pierwszy przypadek wariantu omikron wirusa SARS-CoV-2 – poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

- Na terenie województwa lubelskiego, konkretnie w mieście Lublin, został potwierdzony pierwszy przypadek wariantu omikron wirusa SARS-CoV-2 – poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

 

Jak dodała, osoba zakażona mieszka i studiuje w Lublinie, pochodzi spoza naszego kraju.

 

 

- Jej stan jest dobry, jest izolowana w miejscu zamieszkania, nie ma ciężkich objawów zakażenia. Prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zakażoną - przekazała rzeczniczka.

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek o 533 nowych zakażeniach i 22 zgonach z powodu COVID-19 na Lubelszczyźnie. W szpitalach na terenie regionu przebywa 901 pacjentów covidowych, w tym 108 na łóżkach respiratorowych.

 

Jak dowiedział się reporter Polsat News Arnold Nadolczak, wariant Omikron już zdiagnozowano w woj. śląskim, pomorskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim i lubelskim.

W sumie 31 przypadków, ale wiele próbek czeka jeszcze na wynik sekwencjonowania. 

prz/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie