Holandia. Demonstracja antycovidowa bez ochrony policji. Służby same będą protestować

Świat
Holandia. Demonstracja antycovidowa bez ochrony policji. Służby same będą protestować
Peter Olthof/Flickr.com
Samochód holenderskiej policji

Oddziały prewencyjne holenderskiej policji nie pojawią się na niedzielnej demonstracji antycovidowej w Amsterdamie. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że będą w tym czasie protestować. Gmina miała już otrzymać oficjalną informację w tej sprawie. 

Policjanci, których zadaniem jest tłumienie zamieszek zapowiedzieli, że nie pojawią się na niedzielnym proteście antycovidowym w Amsterdamie. Holenderskie media podają, że władze miasta zapowiedziały zbadanie tej sprawy. 

Demonstracja bez policji 

Gmina ustaliła, że w planowanym proteście może wziąć udział maksymalnie 3,5 tys. uczestników, którzy mają zachować półtorametrowy dystans. Nie będą mogli się także przemieszczać i wychodzić na ulice. Takie wytyczne podyktowane są lockdownem i liczbą zakażeń w Amsterdamie.

 

ZOBACZ: Protesty antycovidowe w państwach Europy. W Wiedniu nawet 40 tys. przeciwników przeszło ulicami

 

Do obsługi zapowiadanej demonstracji zaangażowanych miało być 16 policyjnych samochodów, a w każdym po 8 funkcjonariuszy. 

 

Holenderscy policjanci narzekają na warunki pracy, presję i napięty harmonogram. Chcą zatrudnienia ok. 18 tys. nowych funkcjonariuszy, co ich zdaniem rozwiąże problem. 

 

Pierwszy protest przeprowadzili we wtorek policjanci ds. cudzoziemców w Ter Apel.

 

 

 

 

ap/msl/De Telegraaf
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie