Zima zatrzymała w niedzielę niektóre pociągi. Mróz przyczyną awarii

Polska
Zima zatrzymała w niedzielę niektóre pociągi. Mróz przyczyną awarii
polregio.pl
W Wielkopolsce pęknięta szyna zatrzymała m.in. pociągi Polregio.

Podróż z Dolnego Śląska i Opolszczyzny na Warmię i Mazury przerwał w niedzielę wyciek paliwa z lokomotywy pociągu PKP Intercity. Około 50 osób ewakuowano na stacji Głogówek - dowiedziała się Interia. Były i inne awarie, które przerwały podróż z Polski do Czech oraz sparaliżowały ruch na jednej z tras w Wielkopolsce. Sytuacja wróciła do normy po południu

Do awarii doszło w niedzielę w pociągu TLK "Kormoran" relacji Polanica-Zdrój - Olsztyn Główny. Wyciek paliwa zauważono na opolskiej stacji Głogówek przed godz. 12.

Paliwo z lokomotywy lało się na tory

- W składzie było 49 pasażerów oraz dwóch pracowników PKP Intercity. Ewakuacji nie organizowano z dala od zabudowań, wszystkie osoby trafiły do poczekalni - powiedział Interii asp. mgr inż. Łukasz Nowak, rzecznik wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Opolu.

 

Strażak dodał, że z lokomotywy zaczął wyciekać olej napędowy. - Strażacy uszczelnili zbiornik i przepompowali pozostałości paliwa do zastępczego zbiornika. Usterkę szybko wyłapano, więc nie było zagrożenia dla ludzi czy środowiska - zapewnił asp. Nowak.

 

ZOBACZ: Pociągi pojadą z prędkością 250 km/h. Szef PKP podaje datę: grudzień 2023

 

Pasażerów z Głogówka zabrać miała zastępcza komunikacja autobusowa. Zarządca infrastruktury - PKP PLK - podał, że skład z zastępczą lokomotywą dojedzie do Olsztyna po godz. 22, czyli około dwie godziny później, niż powinien.

 

To niejedyne utrudnienia, z jakimi w drugi dzień Bożego Narodzenia mierzyli się pasażerowie kolei. Poranny pociąg IC "Silesia" z Warszawy do czeskiej Pragi utknął na stacji Katowice, bo przepalił sieć trakcyjną.

 

Na odcinku od stolicy Śląska do Ostrawy wprowadzono autobusy zastępcze. Ze względu na tę awarię opóźnione są także inne pociągi PKP IC łączące Polskę z Czechami.

Pęknięta szyna zatrzymała pociągi

Pęknięcie szyny i wcześniejsza usterka sieci trakcyjnej w niedzielę zatrzymanie ruchu pociągów pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem (woj. wielkopolskie). W trasie zatrzymanych zostało osiem składów pasażerskich.

 

Do awarii sieci trakcyjnej nad jednym z dwóch torów linii kolejowej pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem doszło w niedzielę rano. Po godz. 12 na drugim torze tej samej trasy pękła szyna. - W związku z naprawą drugiego toru wstrzymano ruch pociągów - mówiła Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

 

ZOBACZ: Komunikat w pociągach Polregio. Spółka "przejechała" 1,5 mld pasażerów? Przewoźnik zabrał głos

 

- Na trasie stoi pięć pociągów PKP Intercity i trzy Polregio - mówiła po południu rzeczniczka. Sytuacja taka miała miejsce około godz. 13:30.

 

Około godz. 15:40 wznowiono ruch pociągów na jednym torze pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem - przekazała Magdalena Janus.

 

Dodała, że przewoźnik nie wprowadził autobusowej komunikacji zastępczej dla pociągów regionalnych.

hlk / Polsatnews.pl / Interia / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie