Jarosław Kaczyński otrzymał szopkę od mieszkańców gminy Gnojno

Polska
Jarosław Kaczyński otrzymał szopkę od mieszkańców gminy Gnojno
Twitter/Michał Cieślak
Jarosławowi Kaczyńskiemu wręczono bożonarodzeniową szopkę

Bożonarodzeniową szopką, ale i świątecznymi życzeniami został obdarowany prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Prezent wręczył mu Michał Cieślak - minister w kancelarii premiera - oraz wójt gminy Gnojno Zbigniew Janik. - Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Trzeba to zawsze podkreślać, bo zaczynają to kwestionować - odpowiedział Kaczyński.

Wicepremier Jarosław Kaczyński otrzymał w środę szopkę podczas wizyty w Kancelarii Premiera. Prezent przekazali mu Michał Cieślak, który jest ministrem w KPRM, oraz wójt gminy Gnojno Zbigniew Janik.

 

ZOBACZ: Boże Narodzenie 2021. Wigilia wypada w piątek. Obowiązuje post od mięsa

 

Jak przekazał Cieślak, prezes PiS otrzymał również "życzenia i pozdrowienia od mieszkańców województwa świętokrzyskiego", a szopkę wykonali seniorzy mieszkający w Janowicach Poduszowskich.

 

Minister opublikował na Twitterze niespełna minutowy film, na którym zarejestrowano, jak Kaczyński otrzymuje szopkę. - To już taka tradycja się stała, że mieszkańcy gminy Gnojno (woj. świętokrzyskie) przekazują prezenty dla pana prezesa - usłyszał prezes PiS podczas "uroczystości".

 

Kaczyński: zaczynają kwestionować, że to Boże Narodzenie

Kaczyńskiemu podziękowano również za "wszystkie programy i działania", jak i życzono "spokoju, wytrwałości i - na ile można - wytchnienia".

 

- Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Trzeba to zawsze podkreślać, bo zaczynają to kwestionować - odpowiedział szef PiS, odbierając szopkę.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. Próby przekroczenia granicy. Część migrantów próbowała przeprawić się pontonem

 

Podarek, oprócz tradycyjnego elementu, czyli stajenki ze Świętą Rodziną, składał się również ze sporej bombki wiszącej na "drzewie". 

 

W 2020 roku podobną szopkę od mieszkańców gminy Gnojno odebrał premier Mateusz Morawiecki.

wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie