Granica z Białorusią. Próby przekroczenia granicy. Część migrantów próbowała przeprawić się pontonem

Polska
Granica z Białorusią. Próby przekroczenia granicy. Część migrantów próbowała przeprawić się pontonem
Twitter/Straż Graniczna
Migranci próbowali przeprawić się pontonem

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 48 osób; na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Krynkach grupa 24 Irakijczyków przeprawiła się pontonem przez rzekę Świsłocz na stronę polską - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

"Minionej doby tj.22.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 48 osób. Na odcinku ochranianym przez #placówkaSG w Krynkach grupa 24 ob. Iraku przeprawiła się pontonem przez rzeką Świsłocz na stronę polską. Cudzoziemcom pomagały służby białoruskie. Osoby zostały zatrzymane" - poinformowała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

 

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było prawie 1,4 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

 

ZOBACZ: Szef unijnej dyplomacji: działania Rosji stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie