Granica polsko-białoruska. Ostatniej doby granicę próbowało przekroczyć 26 osób

Polska
Granica polsko-białoruska. Ostatniej doby granicę próbowało przekroczyć 26 osób
PAP/Wojtek Jargiło
Ostatniej doby granicę próbowało przekroczyć 26 osób

Straż Graniczna poinformowała w mediach społecznościowych o 26 osobach, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. "To od początku sierpnia najmniejsza liczba dobowych prób" - przekazali pogranicznicy.

"W dn. 20.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 26 osób - to od początku sierpnia najmniejsza liczba dobowych prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez #placówkaSG w Białowieży grupa 10 cudzoziemców siłowo forsowała granicę" - podała Straż Graniczna na Twitterze.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było 1,2 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

 

ZOBACZ: SG zatrzymała kuriera migrantów. Grupa dotarła już pod niemiecką granicę

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie