Warszawa. Podczas libacji alkoholowej zastał dziewczynę z kolegą. Dźgnął go kilkukrotnie

Polska
Warszawa. Podczas libacji alkoholowej zastał dziewczynę z kolegą. Dźgnął go kilkukrotnie
KRP VI Praga-Północ
Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Tragiczny finał libacji alkoholowej na warszawskiej Pradze-Północ. Pijany i zazdrosny mężczyzna kilkukrotnie dźgnął nożem swojego kompana. 46-latek wyjaśnił, że kiedy wrócił ze sklepu z kolejną "dostawą" alkoholu, zastał partnerkę i 31-latka w dwuznacznej sytuacji. - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania zabójstwa 31-latka w zbiegu z ciężkim uszkodzeniem ciała - podała policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano przy ul. Konopackiej (Praga-Północ) w Warszawie, wtedy to funkcjonariusze praskiej policji podjęli interwencję. - W przedpokoju, na podłodze leżał ranny mężczyzna. Miał rany kłute w okolicy klatki piersiowej i barku - poinformowała kom. Paulina Onyszko, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie.

 

ZOBACZ: Hanower. Kobieta została raniona nożem podczas kłótni pod McDonaldem

 

W innym pomieszczeniu mundurowi zastali kobietę i mężczyznę. - 46-latek wyjaśnił, że w mieszkaniu od dłuższego czasu trwała libacja alkoholowa. Gdy wrócił ze sklepu z kolejną "dostawą" alkoholu, zastał partnerkę i 31-latka w dwuznacznej sytuacji. W złości złapał nóż i zaatakował "rywala" - miał zrelacjonować policji mężczyzna.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala, napastnikowi grozi dożywocie

Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś jego znajoma ponad 2,5 promila. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Po karetkę zadzwoniła pijana kobieta.

 

Policjanci zatrzymali parę, a o zdarzeniu poinformowali prokuratora - Na miejscu pojawił się technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady, w tym nóż, który posłużył do popełnienia tego przestępstwa - przekazała kom. Onyszko.

 

ZOBACZ: Janusz Kowalski: prof. Horban groził mi i Annie Marii Siarkowskiej nożem


- Śledczy zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona. 46-latek trafił do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Pragi Północ w Warszawie, gdzie postawiono mu zarzut za usiłowanie dokonania zabójstwa 31-latka w zbiegu z ciężkim uszkodzeniem ciała - podali funkcjonariusze praskiej policji.

 

Sąd poparł wniosek prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

aml/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie