Policja zatrzymała nożownika, który ranił 50-latka w Ostrowie Wielkopolskim

Polska
Policja zatrzymała nożownika, który ranił 50-latka w Ostrowie Wielkopolskim
PAP/Marcin Obara
Policja zatrzymała nożownika

Policja zatrzymała 33-letniego nożownika, który w poniedziałek ranił kierowcę na parkingu pod marketem w Ostrowie Wielkopolskim - poinformowała w środę rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Policję w Ostrowie zawiadomiono w poniedziałek, że przy ul. Krotoszyńskiej nieznany sprawca zaatakował nożem mężczyznę. - Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Okazało się, że podejrzewany uciekł, a 50-letni poszkodowany wymagał opieki medycznej i z obrażeniami trafił do szpitala - powiedziała rzecznik ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

 

Policjanci zabezpieczyli ślady, w tym również nóż, którym został ugodzony pokrzywdzony, ustalili rysopis podejrzewanego i świadków. W trakcie postępowania funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy pieszym, a kierującym doszło do kłótni, w pewnym momencie pieszy wyjął nóż i ranił nim mężczyznę.

Nożownik zatrzymany

Poszukiwanego napastnika zatrzymano we wtorek wieczorem. - To 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. Okazało się, że tego samego dnia, w którym zranił 50-latka, wcześniej pobił i zranił nożem swojego znajomego - zaznaczyła rzecznik.

 

ZOBACZ: Atak nożownika w Wielkopolsce. Nie żyje mężczyzna

 

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. - Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić do 5 lat więzienia - dodała.

 

Rzecznik ostrowskiego szpitala Adam Stangret powiedział stwierdził, że życiu 50-letniego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

jk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie