Niedzielski chce ukarania posłów Konfederacji. Skierował pismo do marszałek Sejmu

Polska
Niedzielski chce ukarania posłów Konfederacji. Skierował pismo do marszałek Sejmu
Polsat News
Minister zdrowia chce wyciągnięcia konsekwencji wobec posłów Konfederacji

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji wobec posłów Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego, którzy – jak podał szef Ministerstwa Zdrowia – wtargnęli na teren ministerstwa, pod pretekstem kontroli poselskiej.

"W dniu dzisiejszym dwóch posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Grzegorz Braun i pan Robert Winnicki, wtargnęło na teren Ministerstwa Zdrowia, pod pretekstem prowadzenia kontroli poselskiej" - napisał Niedzielski w datowanym na 13 grudnia piśmie.

 

"Wyżej wskazani posłowie nie zawiadomili mnie wcześniej o planowanej kontroli ani o jej przedmiocie. Nie potrafili go ponadto sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia" - stwierdził minister. Jest to - jak zaznaczył - o tyle istotne, że co do zasady praca w resorcie odbywa się w trybie zdalnym, co zapobiegać ma wystąpieniu ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 między pracownikami ministerstwa.

Posłowie nie mieli masek

Wskazał, że przygotowanie się do kontroli poselskiej - m.in. opracowanie dokumentacji stanowiącej ewentualny przedmiot kontroli - wymaga uprzedniego podjęcia określonych czynności. - "Dodam, że kontrole poselskie prowadzone przez innych posłów przebiegają zgodnie z powyższym modelem postępowania" - zwrócił uwagę szef Ministerstwa Zdrowia.

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun groził Adamowi Niedzielskiemu w Sejmie. Polityk Konfederacji został ukarany

 

Podkreślił, że posłowie Braun i Winnicki, wbrew obowiązującym przepisom, poruszali się po ministerstwie bez masek zasłaniających nos i usta.

Inwektywy w ministerstwie

"Z ubolewaniem zaakcentować muszę ponadto, że zachowanie pana Grzegorza Brauna nie licowało z godnością piastowanego przez niego mandatu poselskiego, a co gorsza mogło naruszać dobra prawnie chronione innych osób, m.in. przez kierowanie inwektyw pod adresem pracowników Ministerstwa Zdrowia" - napisał minister.

 

ZOBACZ: "Będziesz pan wisiał". Grzegorz Braun zwrócił się o uzupełnienie stenogramu


"Uprzejmie proszę o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych obowiązującymi przepisami wobec pana Grzegorza Brauna i pana Roberta Winnickiego" - zwrócił się szef MZ do marszałek Sejmu.

jk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie