Ghana. Lotnisko będzie karać linie lotnicze za przywożenie osób niezaszczepionych na COVID-19

Świat
Ghana. Lotnisko będzie karać linie lotnicze za przywożenie osób niezaszczepionych na COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/Skitterphoto
Kara dla przewoźników korzystających z międzynarodowego lotniska Kotoka w Akrze będzie nakładana w przypadku, gdy pasażerowie nie przedstawią certyfikatu zaszczepienia przeciw SARS-CoV-2, bądź po przylocie otrzymają pozytywny wynik testu na COVID-19

Główny port lotniczy w stolicy Ghany Akrze wprowadza karę 3,5 tys. dolarów dla linii lotniczych za każdego niezaszczepionego przeciw Covid-19 pasażera jaki będzie na pokładzie przylatującego do kraju samolotu - poinformował w poniedziałek operator lotniska.

Nowa regulacja zacznie obowiązywać od wtorku.

 

ZOBACZ: Izrael. Rządowi eksperci odradzają podawanie czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19

 

W ubiegłym tygodniu ministerstwo zdrowia Ghany oświadczyło, że będzie wymagać od każdej przybywającej do kraju osoby, by była zaszczepiona przeciw koronawirusowi - przypomina Reuters.

Najsurowsze obostrzenia covidowe

Kara dla przewoźników korzystających z międzynarodowego lotniska Kotoka w Akrze będzie nakładana w przypadku, gdy pasażerowie nie przedstawią certyfikatu zaszczepienia przeciw SARS-CoV-2, bądź po przylocie otrzymają pozytywny wynik testu na COVID-19.

 

Jak pisze Reuters, Ghana jest państwem afrykańskim, w którym wprowadzono jedne z najsurowszych obostrzeń covidowych na tym kontynencie.

 

ZOBACZ: Wojciech Andrusiewicz: Szczepionki dla dzieci dotarły do Polski

 

W Ghanie jedynie 5 proc. z 30 mln mieszkańców jest zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Tamtejszy resort zdrowia dotychczas odnotował ponad 131 tys. przypadków infekcji COVID-19 oraz ponad 1,2 tys. związanych z tą chorobą zgonów. W piątek lokalna służba zdrowia oświadczyła, że w ostatnich dwóch tygodniach na lotnisku Kotoka zarejestrowano około 60 proc. wszystkich nowych zakażeń w kraju.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie