Austria. Narciarze zasypani lawiną. Jedna osoba nie żyje

Świat
Austria. Narciarze zasypani lawiną. Jedna osoba nie żyje
Austriackie pogotowie górskie
Zdj. z akcji ratunkowej z 4 grudnia, gdy pod lawiną zginęło trzech skiturowców

Jeden narciarz nie żyje, a dwóch zostało rannych na skutek zejścia lawiny śnieżnej w sobotnie południe w tyrolskim Oberlandzie – informuje portal Kurier.

Lawina pojawiła się w rejonie Zams na otwartym stoku narciarskim, przysypując sześciu narciarzy. Trzem z nich udało się wyjść bez większych obrażeń, dwóch zostało rannych, a jedna osoba, której tożsamości jeszcze nie ustalono, zmarła – poinformował rzecznik lokalnej policji.

Kolejna tragedia na stoku 

Nie są jeszcze znane szczegóły, dotyczące przebiegu całego zdarzenia. Wiadomo, że w akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki ratownictwa górskiego z psami poszukiwawczymi, a także dwa helikoptery ratunkowe i helikopter policyjny.

 

Nie jest to pierwsza ofiara sportów zimowych w tym sezonie w Austrii. W ubiegłą sobotę (4 grudnia) w rejonie Lackenspitze (Salzburg) pod lawiną zginęło trzech młodych narciarzy w wieku 19-24 lat.

 

ZOBACZ: Runął dach magazynu Amazona w stanie Illinois. W momencie uderzenia pracowało 110 osób

 

Dwóch mężczyzn po odnalezieniu przez ratowników już nie żyło, trzeci – mimo reanimacji na miejscu i przetransportowania helikopterem do szpitala w Klagenfurcie - zmarł w wyniku odniesionych urazów. W zdarzeniu tym ucierpiało jeszcze ośmiu innych turystów.

ap/ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie