Niemcy. 14-latek skazany na 9 lat pozbawienia wolności za zabójstwo młodszego kolegi

Świat
Niemcy. 14-latek skazany na 9 lat pozbawienia wolności za zabójstwo młodszego kolegi
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
14-latek rzucił się na niego od tyłu i dźgnął go siedem razy nożem.

Sąd Okręgowy w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia) skazał w piątek na 9 lat pozbawienia wolności 14-latka, który zabił nożem swego 13-letniego kolegę. Motywem zbrodni najprawdopodobniej była zazdrość. "Ta sprawa wstrząsnęła nawet doświadczonymi śledczymi" – podkreśla portal RND.

Po trwającej ponad sześć tygodni rozprawie Wydział dla Nieletnich Sądu Okręgowego uznał, po rozpatrzeniu obszernych dowodów, że sprawca 24 lutego zwabił ofiarę do lasu w pobliżu Sinsheim-Eschelbach i tam ją zaatakował. 13-latek był na spacerze z 12-letnią dziewczyną.

 

ZOBACZ: Pasiecznik. Policjant zraniony nożem podczas interwencji

 

Po rozmowie ze swym kolegą, 14-latek rzucił się na niego od tyłu i dźgnął go siedem razy nożem. W wyniku ataku 13-latek miał rany klatki piersiowej i szyi, przy czym uszkodzona została główna tętnica szyjna. Zmarł wkrótce po ataku.

Motyw śmiertelnego ataku

"Oficjalnie poinformowano, że motywem tego śmiertelnego ataku nożem była zazdrość. W komunikacie dotyczącym wyroku sąd nie skomentował motywów skazanego" – pisze dziennik „Stuttgarter Zeitung”.

 

Ze względu na ochronę nieletnich, proces przy udziale trzech biegłych prowadzono przy drzwiach zamkniętych. Przesłuchanych zostało 40 świadków. Akta procesowe w tej sprawie liczyły ponad 4 tys. stron. Rodzice ofiary wystąpili w sądzie w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

 

ZOBACZ: Cypr. Próbował wejść na mszę papieską z nożem. Został aresztowany

 

"Obydwaj chłopcy są narodowości niemiecko-tureckiej"– informuje RND.

 

Skazany początkowo zaprzeczał stawianym zarzutom o zabójstwo, jednak ostatecznie przyznał się do winy. Prokuratura i oskarżyciele posiłkowi wnosili o skazanie go na 10 lat pozbawienia wolności, co jest maksymalnym wymiarem kary w przypadku umyślnych zabójstw popełnionych przez nieletnich. Wyrok nie jest prawomocny.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie