Pasiecznik. Policjant zraniony nożem podczas interwencji

Polska
Pasiecznik. Policjant zraniony nożem podczas interwencji
Polsat News
Mężczyzna zranił policjanta nożem w rękę

W miejscowości Pasiecznik w powiecie lwóweckim (woj. dolnośląskie) podczas interwencji agresywny mężczyzna ranił policjanta nożem. Po oddaniu strzałów ostrzegawczych mundurowy postrzelił napastnika w nogę. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do interwencji policji wobec agresywnego mężczyzny doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Pasiecznik w powiecie lwóweckim na Dolnym Śląsku. Policja otrzymał zgłoszenie o kilku mężczyznach, którzy chodzili po jednej z posesji, a jeden z nich miał nóż.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Znęcał się nad bliskimi. Zranił żonę w głowę

 

- Na miejsce skierowano dwa patrole policji. W okolicy tej posesji policja zauważyła mężczyznę idącego chodnikiem, który w ręku miał nóż i na widok najeżdżających radiowozów wyszedł na drogę i zaczął tym nożem wymachiwać - relacjonowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim sierż. Olga Łukaszewicz.

Napastnik zranił policjanta

Policjanci zatrzymali się i próbowali nakłonić mężczyznę do odrzucenia noża. - Nie stosował się on do wydawanych poleceń i był cały czas agresywny. Mężczyzna zranił policjanta nożem w rękę. Zostały oddane strzały ostrzegawcze, ale napastnik dalej był agresywny i nie odrzucił noża. Zaatakował policjantów i wówczas policjant strzelił raniąc napastnika w nogę - powiedziała rzeczniczka.

 

Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik był pod wpływem alkoholu. Ranny policjant został opatrzony na miejscu.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie