Nastolatek zaatakował księdza i groził "pozbawieniem życia", bo duchowny zwrócił mu uwagę

Polska
Nastolatek zaatakował księdza i groził "pozbawieniem życia", bo duchowny zwrócił mu uwagę
Zdjęcie poglądowe, policja lubelska
Kiedy duchowny wyszedł do niego i zwrócił mu uwagę, aby nie spożywał alkoholu mężczyzna stał się agresywny

18-letni mieszkaniec Łęcznej trafił do policyjnej celi, bo zaatakował księdza. Mężczyzna uderzył duchownego i groził mu po tym jak ksiądz zwrócił mu uwagę żeby nie spożywał alkoholu na terenie plebanii. Nastolatek miał promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej cel.

W środę po godz. 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu księdza na jednej z łęczyńskich parafii.

 

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyznę, który przebywał na terenie plebanii, głośno się zachowywał i pił alkohol, zauważyła siostra zakonna.

 

ZOBACZ: Legnica. Policja zatrzymała wandala. Huśtał się na iluminacji świątecznej

 

- O całym zajściu powiadomiła jednego z księży. Kiedy duchowny wyszedł do niego i zwrócił mu uwagę, aby nie spożywał alkoholu mężczyzna stał się agresywny. Szarpał i uderzył go w twarz. Ponadto groził księdzu pozbawieniem życia – poinformowała st. asp. Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej.

Napastnik kopał w drzwi i groził duchownemu

Dodała, że kiedy pokrzywdzony zamknął się wewnątrz plebanii, napastnik zaczął kopać w drzwi, grozić duchownemu, a następnie uciekł.

 

- Funkcjonariusze po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali do tej sprawy 18-letniego mieszkańca Łęcznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie – podała Krasna.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Po pościgu policja zatrzymała tzw. kuriera

 

Mężczyzna został zatrzymany, przewieziony do policyjnej celi. Jak dodała policjantka, kiedy wytrzeźwieje będą wykonywane z nim dalsze czynności.

 

Pod koniec listopada br. 18-latek został zatrzymany za wybicie szyb w oknach zakrystii oraz zniszczenie kloszy do lamp oraz oczek oświetleniowych na terenie parafii św. Mari Magdaleny w Łęcznej, a także zniszczenie plakatów przy wejściu do domu parafialnego kościoła św. Barbary.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie