Legnica. Policja zatrzymała wandala. Huśtał się na iluminacji świątecznej

Polska
Legnica. Policja zatrzymała wandala. Huśtał się na iluminacji świątecznej
Facebook/Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy
Mężczyzna wspiął się na jedną ze świątecznych ozdób

Kamery miejskiego monitoringu w Legnicy zarejestrowały mężczyznę, który nocą wspiął się na świąteczną iluminację na rynku. Ozdoby zostały oficjalnie uruchomione kilka godzin przed zdarzeniem. - 31-latek został przewieziony do miejskiej izby wytrzeźwień - mówi polsatnews.pl oficer prasowa policji w Legnicy. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

"Długo nie czekaliśmy na śmiałka, któremu najwidoczniej przeszkadzały świąteczne ozdoby. Kilka godzin po oficjalnym "odpaleniu" iluminacji w Rynku, operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który wspinał się na jedną z świątecznych iluminacji (balon). Powiadomiono o zdarzeniu policje, amator świątecznych ozdób został zatrzymany. Pamiętajmy ozdoby świąteczne są częścią naszego miasta, nie pozwólmy niszczyć jego wizerunku" - informuje rzecznik prasowy legnickiej Straży Miejskiej. 

Policja: mężczyzna był pijany 

W rozmowie z polsatnews.pl oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przekazała, że do zdarzenia doszło około północy. Wandal został wylegitymowany ma miejscu zdarzenia. 

 

- Policjanci zostali wezwani w związku z zakłócaniem porządku publicznego. 31-letni mężczyzna został przewieziony do miejskiej izby wytrzeźwień. Był pijany, używał wulgaryzmów - powiedziała asp. Anna Grześków.

 

ZOBACZ: Kielce. 16-latka podejrzana o dokonanie kilku oszustw metodą "na policjanta"

 

Jak dodała na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób mężczyzna zostanie ukarany, ponieważ od właściciela iluminacji nie wpłynęło zawiadomienie dotyczące ewentualnych uszkodzeń. - Od wysokości strat zależy, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie czy przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności - dodała asp. Grześków. 

 

"Chcielibyśmy, aby do takich zdarzeń nie dochodziło. Niech te iluminacje sprawiają radość dzieciom i dorosłym. Dbajmy o nie" - apeluje Miasto Legnica. 

 

dsk/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie