Kielce. 16-latka podejrzana o dokonanie kilku oszustw metodą "na policjanta"

Polska
Kielce. 16-latka podejrzana o dokonanie kilku oszustw metodą "na policjanta"
Pixabay

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 16-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego. Nastolatka podejrzana jest o dokonanie kilku oszustw metodą "na policjanta" na terenie Kielc i Płocka. Straty wyrządzone przez rzekomą policjantkę funkcjonariusze szacują na co najmniej 100 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu w Kielcach miały miejsce oszustwa metodą "na policjanta". Funkcjonariusze prowadzili m.in. sprawę oszukanej w ubiegłą środę 79-latki, która przekazała pieniądze rzekomej policjantce.

 

ZOBACZ: Wypadek w Czernikowie. W poniedziałek pogrzeb druhny OSP, która zginęła jadąc na akcję

 

- Ustalenia śledztwa wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Dzięki wspólnej akcji kieleckich i sandomierskich policjantów nieletnia została zatrzymana w piątek w Sandomierzu - powiedział podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Straty nie mniejsze niż 100 tys. złotych

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana 16-latka, oprócz oszustwa dokonanego na 79-latce może mieć także związek z dwoma niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku.

 

- Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że nieletnia mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 tys. złotych. Z uwagi na wiek sprawczyni, stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich - dodał policjant.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie