Horała: w przyszłym tygodniu preferowana przez inwestora lokalizacja CPK

Polska
Horała: w przyszłym tygodniu preferowana przez inwestora lokalizacja CPK
materiały prasowe
Wizualizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego

W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowana preferowana przez inwestora lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego - zapowiedział w czwartek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

- W przyszłym tygodniu zaprosimy na konferencję prasową, na której pokażemy delimitację inwestorską, czyli ten wariant dokładniejszy lokalizacji lotniska, z którym będziemy szli po decyzję środowiskową" - powiedział dziennikarzom Horała. Zaznaczył, że to właśnie decyzja środowiskowa przesądza o dokładnej lokalizacji inwestycji. "I to jest poza inwestorem - dodał.

 

ZOBACZ: Gdzie trują najbardziej. Polski Alarm Smogowy opublikował coroczny raport

 

Jak przekazał rzecznik spółki Konrad Majszyk, "preferowana lokalizacja przez CPK zostanie zapisana w master planie, który jest opracowywany".

CPK między Warszawą a Łodzią

Spółka Centralny Port Komunikacyjny umowę na wykonanie master planu dla nowej inwestycji podpisała z należącą do brytyjskiej grupy Arup firmą Arup Polska pod koniec października 2021 r. Inwestor zakładał wówczas, że dzięki temu możliwe będzie ogłoszenie dokładnej lokalizacji lotniska do końca roku.

 

ZOBACZ: Budowa CPK a przeniesienie miejscowości. Jest projekt ustawy

 

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma powstać na terenie trzech gmin: Baranów (pow. grodziski), Teresin (pow. sochaczewski) i Wiskitki (pow. żyrardowski). W ramach tego projektu na ok. 3000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie