Marcin Horała o szczepionkach przeciw COVID-19: są eksperymentalne. Wirusolog komentuje

Polska
Marcin Horała o szczepionkach przeciw COVID-19: są eksperymentalne. Wirusolog komentuje
Polsat News
Marcin Horała stwierdził, że szczepionki przeciw COVID-19 są eksperymentalne

Wiceminister Marcin Horała (PiS) w jednym z wywiadów stwierdził, że szczepionki przeciw COVID-19 "są eksperymentalne" i "nie przeszły normalnego cyklu testowania". Słowa polityka w rozmowie z Interią skomentował wirusolog, prof. Włodzimierz Gut. - Wypowiedź Horały jest sprzeczna z informacjami przedstawianymi przez rząd - mówił.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zastrzegł w rozmowie z "Super Expressem", że "warto się zaszczepić", podkreślił także, że sam jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Przyznał jednak, że rozumie wątpliwości i obawy części społeczeństwa wobec szczepień. 

Horała: To są szczepionki eksperymentalne

- (...) Wiemy, że to są szczepionki eksperymentalne, że nie przeszły takiego cyklu testowania, jak zwykłe szczepionki. Ludzie mają co do tego swoje obawy i jednak stoimy na stanowisku, że trzeba zachęcać, zapraszać, ułatwiać, umożliwiać, jak się da. Natomiast takie twarde przymusy byłyby pewnie nieakceptowalne i naruszałyby inne, niezwykle ważne i stawiane przez nas wysoko wartości jak wolność i prawo do decydowania o sobie - mówił. 

 

ZOBACZ: Małgorzata Kidawa-Błońska o konferencji Adama Niedzielskiego: byłam zdumiona

Wirusolog: to nieprawda 

Do zdania wiceministra Horały odniósł się w rozmowie z Interią wirusolog prof. Włodzimierz Gut (CAŁY TEKST PRZECZYTASZ TUTAJ). Ekspert zapewnia, że szczepionki przechodzą odpowiednie badania i testy. 

dsk / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie