Środa Wielkopolska. Ciało kobiety w kontenerze. Przed śmiercią była gwałcona

Polska
Środa Wielkopolska. Ciało kobiety w kontenerze. Przed śmiercią była gwałcona
Polsat News
Podejrzany nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy

Dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 46-letniej kobiety, której ciało odkryto w poniedziałek nad ranem w kontenerze przy jednym z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę - poinformowała we wtorek prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że 40-letniemu Tomaszowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa 46-letniej kobiety popełnionego w zamiarze ewentualnym. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę ze szczególnym okrucieństwem.

 

ZOBACZ: Szczecin. Mężczyzna miał zabić teściową i żonę, a następnie popełnić samobójstwo

 

- Tomasz. B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Ich treść częściowo koreluje z przebiegiem zdarzenia ustalonym w toku postępowania - powiedział prok. Wawrzyniak.

 

WIDEO: Morderstwo i gwałt w Środzie Wielkopolskiej. Materiał Polsat News

 

 

Ciało ofiary odkryto w poniedziałek po godz. 2 w nocy w okolicy jednego z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Według ustaleń Polsat News, zwłoki znalazł dostawca. - Kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu - wskazał prokurator.

Okazjonalna znajomość

Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę podejrzany spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie podejrzany wielokrotnie zgwałcił 46-latkę.

 

ZOBACZ: Poznań. Szantażowali mężczyznę "sekstaśmą". Trzy osoby zatrzymane

 

Podejrzany nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy.

 

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. Podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie