Poznań. Szantażowali mężczyznę "sekstaśmą". Trzy osoby zatrzymane

Polska
Poznań. Szantażowali mężczyznę "sekstaśmą". Trzy osoby zatrzymane
Zdj. ilustracyjne/Poznańska Policja
Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym

Policjanci z Poznania zatrzymali trzy osoby, które próbowały zmusić mężczyznę do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy mieli mieć film, na którym nagrane zostało spotkanie tego mężczyzny z kobietą. W zamian za nieudostępnienie filmu, sprawcy żądali pieniędzy.

O sprawie poinformowała we wtorek mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak podała, policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że był szantażowany.

 

ZOBACZ: Poznań. Ruszył proces Grzegorza L. Miał opisać zabójstwo adopcyjnego ojca w pamiętniku

 

- Sprawcy, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonym, próbowali zmusić go do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przedmiotem wywierania wpływu i nacisku na mężczyznę miało być nagranie. Wcześniej spotkał się on z kobietą, a ich relacja została uwieczniona na nagraniu wideo. W zamian za nieudostępnienie filmu, sprawcy żądali dużej sumy pieniędzy – wskazała Mróz.

Dozór policyjny 

Dodała, że policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili dwóch mężczyzn i kobietę, którzy byli zamieszani w to przestępstwo. Cała trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na jednym z parkingów w podpoznańskim Borówcu.

 

ZOBACZ: Świętochłowice. Były prezydent i jego dawni współpracownicy zatrzymani przez policję

 

- Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszenia mężczyzny do określonego zachowania, a 20-latce dodatkowo postawiono zarzut używania gróźb celem wywierania wpływu na zgłaszającego – podkreśliła Mróz.

 

Decyzją prokuratora podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie