Izrael. Palestyńczyk wjechał samochodem w wojskowy posterunek. Został zastrzelony przez żołnierzy

Świat
Izrael. Palestyńczyk wjechał samochodem w wojskowy posterunek. Został zastrzelony przez żołnierzy
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
Nastoletni Palestyńczyk został w poniedziałek w nocy zastrzelony przez izraelskich żołnierzy, gdy wjechał samochodem w znajdujący się na Zachodnim Brzegu Jordanu wojskowy posterunek

Nastoletni Palestyńczyk został w poniedziałek w nocy zastrzelony przez izraelskich żołnierzy, gdy wjechał samochodem w znajdujący się na Zachodnim Brzegu Jordanu wojskowy posterunek - poinformowało ministerstwo obrony Izraela.

- O godzinie 1.20 w nocy 16-letni terrorysta wjechał samochodem w posterunek wojskowy i poważnie ranił jednego ze znajdujących się w nim żołnierzy - przekazał w oświadczeniu resort obrony. 

 

Stan Izraelczyka określono jako poważny, jednak niezagrażający życiu.

 

Do wydarzenia doszło na drodze łączącej Izrael z Zachodnim Brzegiem, w pobliżu palestyńskiego miasta Tulkarem.

Palestyński premier do sił bezpieczeństwa: "zabójstwo z zimną krwią"

Przemawiając w Ramallah palestyński premier Mohammed Sztajeh oskarżył siły bezpieczeństwa Izraela o przeprowadzenie "zabójstwa z zimną krwią".

 

ZOBACZ: Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie. Palestyna stawia Izraelowi ultimatum

 

W sobotę przed murami Starego Miasta w Jerozolimie Palestyńczyk ranił nożem przechodzącego obok Izraelczyka, po czym został śmiertelnie postrzelony przy próbie ataku na stojących w pobliżu funkcjonariuszy izraelskich sił bezpieczeństwa. Premier Izraela Naftali Benet pochwalił wówczas reakcję policji, a prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas nazwał działania Izraelczyków zbrodnią wojenną.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie