Omikron w RPA. Liczba zakażeń potroiła się w ciągu trzech dni

Świat
Omikron w RPA. Liczba zakażeń potroiła się w ciągu trzech dni
PAP/EPA/Kim Ludbrook
Minister zdrowia zaapelował, by wszyscy, którzy się do tego kwalifikują, udali się do najbliższych punktów szczepień

RPA wchodzi w czwartą falę epidemii Covid-19 w związku z wyodrębnieniem się wariantu Omikron - podał w piątek na spotkaniu z dziennikarzami minister zdrowia. Liczba zachorowań potroiła się w ciągu trzech dni.

Ministerstwo zdrowia RPA podało w czwartek najnowsze dane o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Minister Joe Phaahla przedstawił w czasie wirtualnego spotkania z dziennikarzami nowe plany dotyczące sposobów walki z epidemią.

 

ZOBACZ: Nowy wariant COVID-19 w Botswanie. Prezydent: dyplomaci zakażeni Omikronem przybyli m.in. z Europy

 

Phaahla przekazał informację, że wariant Omikron został wykryty w siedmiu z dziewięciu prowincji kraju. Od czasu jego pierwszego wykrycia w RPA, liczba przypadków stale rośnie.

Apel o szczepienia

Według danych Państwowego Instytutu Chorób Zakaźnych w czwartek w RPA doszło do 11 535 nowych zakażeń COVID-19. Minister zdrowia podkreślił, że te dane są widocznym ostrzeżeniem. Oznacza to, że w ciągu siedmiu dni doszło do wzrostu zakażeń o dziewięć tysięcy.

 

- Nadal możemy sobie z tym poradzić w taki sposób, aby rząd nie musiał wprowadzać poważnych ograniczeń w ciągu najbliższych kilku dni, jeśli wszyscy po prostu wykonamy nasze podstawowe obowiązki dotyczące zachowania środków bezpieczeństwa, ale także jeśli więcej tych, którzy się do tego kwalifikują, uda się do najbliższych punktów szczepień - stwierdził Phaahla.

 

Nowy wariant koronawirusa Omikron został wykryty już w ponad dwudziestu krajach świata.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie